Návrat oblíbeného hradeckého kapitána: fanoušci mu spílali za faul

Hráči Mladé Boleslavi (zleva) Jan Šisler, Jiří Skalák, Lukáš Magera a Michal Ďuriš se radují z gólu na hřišti Širokého Brijegu. | foto: ČTK

12 2014
Na hřišti si kvůli faulu na Emira Haliloviče, po němž hradecké opora opustila hřiště na nosítkách, nejednou vyslechl pokřik, že má jít ven. Ale po zápase Jan Šisler nejdříve zamířil do hloučku hradeckých hráčů a jejich rodinných příslušníků, pochoval některé z jejich nedávno narozených dětí a rychle podiskutoval, co je nového.

Ještě loni na podzim totiž patřil mezi ně. Až do chvíle, kdy v zimě odmítl podepsat smlouvu, vedení klubu ho vyřadilo z kádru, aby ho nakonec koupila Mladá Boleslav a na jaro poslala hostovat do Brna.

Nyní si poprvé zkusil, jaké to je si zahrát ligu proti týmu, kde strávil dvě sezony, kde byl fanoušky velmi oblíbený a kde nosil i kapitánskou pásku. To vše bylo hradeckými fanoušky zapomenuto na začátku druhé půle, kdy zfauloval Haliloviče.

„Nešel jsem tam s úmyslem mu něco udělat, ale do toho souboje jsem jít musel. Dal jsem tam nohu, on si to předkopl a bohužel jsem ho trefil a udělal jsem mu koňara,“ popsal situaci, po níž musel Halilovič ze hřiště a on sám se až do konce zápasu stal předmětem pokřiků hradeckých fanoušků. Na nevděk, který na hřišti vnímal, si ale nestěžoval: „Když něco uděláte miláčkovi publika, tak to tak bývá.“

Se samotným bosenským hráčem problém neměl. „Omlouval jsem se mu hned na hřišti i po zápase, doufám, že bude brzy v pořádku.“

Přestože se svým novým týmem přijeli do Hradce v roli favorita, který za sebou má třetí místo v loňské sezoně a letošní start v evropských pohárech, nakonec byl rád, že si odvezl bod za remízu 0:0. Hlavně kvůli prvnímu poločasu, kdy domácí mohli dát několik gólů.

„Bylo vidět, že to byl náš čtvrtý zápas rychle za sebou. Hradec si v první půli po našich chybách vypracoval tři čtyři stoprocentní šance, které naštěstí neproměnil,“ uvedl Šisler, „druhý poločas jsme se zlepšili, ale byl to vydřený bod.“

3. Fastav Zlín 16 9 4 3 27:18 31
4. AC Sparta Praha 15 8 5 2 28:12 29
5. FK Mladá Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
6. FK Teplice 15 6 4 5 17:13 22
7. MFK Karviná 15 6 2 7 21:25 20
8. Bohemians Praha 1905 15 5 3 7 15:22 18
9. FK Jablonec 15 4 5 6 23:25 17
10. Dukla Praha 15 4 4 7 19:19 16