Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Naštvaný Rajnoch: Takhle ne! Do olomoucké kabiny vnese bouřku

Jan Rajnoch na tréninku fotbalistů Olomouce. | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

23 2015
Jan Rajnoch neskrýval po remíze olomouckých fotbalistů s Opavou 1:1 rozčarování. Víc než ztracené body ale stopera Sigmy štvala předvedená hra. Lídrovi druhé ligy chyběla zarputilost. Po rychlém vedení nedokázali Hanáci přidat druhou branku, i když šancí si připravili dost. Doplatili na to v závěru, kdy Slezané srovnali ze standardní situace.

„Jestli se chceme vrátit k výkonům ze začátku podzimu, tak já rozhodně ne!“ neskrýval svůj hněv kapitán modrých.

Jane, vypadáte hodně rozzlobeně...
Jsem naštvanej. Takovým výkonem jsme si koledovali o gól. I když Opava prakticky nic neměla, tak gól ze standardky si zasloužila. My jsme měli hromadu šancí na začátku, ale chodili jsme do nich laxně. Pak jsme úplně přestali hrát a dostali jsme zaslouženou facku.

Tlak z úvodu jste přetavili v úvodní branku a Opavu jste přehrávali. Proč jste se po dvaceti minutách začali z hřiště vytrácet?
Měli jsme to rozhodnout hned a byl klid. Musíme si zase sednout na zadek a začít jezdit. Takhle to nepůjde.

Předpokládám, že během přestávky jste si tohle všechno řekli. Čím to, že se to ve druhém poločase nezměnilo?
Bylo to stejné a musíme si to vyříkat mezi sebou. Když budeme hrát takto, přijdou ještě problémy. Tahle to nejde. Měli jsme spoustu šancí, ale nedůrazem jsme je nedali, i když gólman Vašek zachytal výborně a musím ho pochválit. Ale stejně to musíme dát. Nemůžeme čekat, že budeme hrát každý zápas s nulou. Musíme alespoň dva góly dát.

Bolí ztráta o to víc, že jste hráli před největší návštěvou sezony?
Mrzí to. Klobouk dolů před našimi fanoušky, ale i před těmi opavskými. Občas je ale potřeba takovou facku dostat. Máme čas připravit se na další zápas a jedeme dál.

Na čele máte stále osmibodový náskok. Dává vám i přes ztrátu klid?
Klidní můžeme být možná bodově. Ale musíme si uvědomit, že takhle se nehraje. Musíme být víc důrazní, víc se tlačit. S tímto výkonem jsme nastoupili do druhé ligy na začátku podzimu, a jestli se k tomu chceme vrátit, tak já rozhodně nechci! Ale to je mezi námi, vyříkáme si to.

Čekáte bouřku i od trenéra Kalvody?
Stoprocentně. Všichni si k tomu řekneme své. Musíme to hodit za hlavu. Doma se nevyhrálo, přitom na našem stadionu to musíme urvat za každou cenu.Najdete na iDNES.czmobilní verze