Věřím, že povedeme i po podzimu, tvrdí jablonecký fotbalista Kopic

VE VZDUCHU. Jablonecký Jan Kopic (vlevo) předskočil Martina Juhara, slovenského fotbalistu Slavie.. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

29 2012
Šikovný rychlonohý záložník Jan Kopic byl zejména v první půli jasně nejaktivnějším fotbalistou Jablonce v sobotním domácím utkání proti Slavii. Ani jeho kličky, úniky a nápady v ofenzivě však na zteč branky Pražanů nestačily a pohledný duel skončil 0:0.

"Bylo to hlavně o tom, že jsme nedokázali z dobře vytvořených možností v první půli ten gól dát," litoval 22letý Jan Kopic.

Doma jste ztratili další dva body. Proč?
V první půli jsme měli velký tlak, minimálně tři čtyři gólové šance a kdybychom aspoň jednu z nich dali, tak by se nám ve druhém poločase hrálo mnohem lépe. Místo toho naopak Slavia přidala a už to bylo vyrovnané.

Čím to bylo, že jste neudrželi to vysoké tempo z prvních pětačtyřiceti minut.
O přestávce soupeřům určitě trenér Rada důrazně řekl, v čem se mají zlepšit a už na nás byli najednou o hodně víc připravení. Venku jsme získali skoro stejně bodů jako doma, asi nám víc vyhovuje, když protivník otevírá hru. O to se snažila i Slavia tady u nás a myslím, že nám hra celkem šla. Jen ty góly...

Utkání Jablonec versus Slavia ve videoreportáži

V první půli vás bylo plné hřiště, ale ve druhé už to nebylo od vás úplně ono, je to tak?
To bylo i tou zlepšenou hrou Slavie, nedostával jsem do pravé lajny tolik balonů, jaké potřebuju do běhu. A možná jsem i trošku běhat přestal, asi mi už docházely i síly.

Hrálo se ve sněhu a mrazu, jaké to bylo?
Klouzalo to, ale s tím se muselo počítat. Jinak byl trávník připravený perfektně. Bylo třeba mnohem víc se rozhýbat už v kabině, aby se svaly prohřály a zas tak hrozné to nebylo.

Kulisa ale opět nebyla důstojná vzhledem k tomu, že jste v prvoligové tabulce první.
Kdyby chodily aspoň tři čtyři tisíce..., Slavia je pořád atraktivní tým pro fanoušky, ale bohužel se sešlo, že to bylo v televizi a k tomu mráz, to diváky ubralo. Nedá se nic dělat.

I přes domácí remízu se Slavií jste v tabulce pořád první, věříte, že tam zůstanete i po konci podzimu?
Samozřejmě, že věřím. Proč bych nevěřil. Musíme vyhrát v pátek v Jihlavě, kde to bude těžké, ale pokusíme se využít absencí domácích hlavních opor Kolouška a Tecla, i když u něho mě mrzí, že se zranil, protože je to můj kamarád.