Jihlavský Kliment se trefil po pěti minutách pobytu na hřišti

Jan Kliment (vlevo) z Jihlavy se raduje z gólu proti Teplicím. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

22 2013
Pět minut. Tolik času na hřišti stačilo hrdinovi pátečního zápasu na vstřelení vyrovnávací branky. Devatenáctiletý Jan Kliment srovnal s Teplicemi na 1:1 dvě minuty před koncem duelu.

Když vás trenér posílal na hřiště, tak vám řekl, že máte dát gól?
To vyloženě neříkal, ale řekl mi, ať se pokusím s tím něco udělat, že je ještě relativně dost času. A nakonec se to podařilo.

Teplice byly v pátek přeci jen lepším týmem...
Nevím, jestli byly lepší, ale určitě měly víc ze hry. Pak navíc vstřelily gól. Remíza je pro ně krutá.

Pro soupeře jste se stal katem, ale pro domácí fanoušky a spoluhráče jste se stal hrdinou. Jaký je to pocit?
Výborný. Přál bych to každému.

Budete mít první branku v lize hodně drahou?
To ještě nevím. Váca (pokladník Lukáš Vaculík) se ještě neozval.

Utkání Jihlava versus Teplice ve videoreportáži

Jak vypadal vyrovnávací gól z vašeho pohledu?
Původně jsem ani na ten roh neměl jít, měl jsem stát na velkém vápně, ale nakonec jsem tam šel a Váca mě výborně trefil a do branky se trefit už bylo jednoduché.

Vy jste do zápasu nevstoupili nejhůř, ale po nějakých dvaceti minutách jste se ze hřiště docela vytratili, proč?
Teplice hrály výborně, kolo před námi vyhráli, a tak se asi hodily do pohody a hrály lépe než my.

1. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 8:1 12
2. SK Sigma Olomouc 4 3 0 1 7:3 9
3. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
4. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
5. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5