Budějovický Řezníček: Chtěl jsem chytit šanci, kterou mi trenér dal

JAU, TO BOLÍ! Budějovický Jakub Řezníček padá na trávník po zákroku Jana Vorla z Dukly. | foto: Martin Bureš, Ája Bufka,  MF DNES

18 2012
Poprvé v sezoně nastoupil ve fotbalové lize proti Dukle českobudějovický útočník Jakub Řezníček od začátku. A trenéru Soukupovi se za důvěru odvděčil vstřelenou brankou, kterou pomohl k remíze 1:1.

"Chtěl jsem chytit šanci, kterou mi trenér Soukup dal," uvedl Řezníček. V minulých týdnech nastupoval spíše za strakonickou farmu či českobudějovickou juniorku.

Dukla počítala s tím, že od 60. minuty vašemu týmu dojdou síly a přestanete běhat. Co tomu říkáte?
Myslím si, že to pravda není. Běhali jsme až do konce zápasu.

Vám se utkání s Duklou povedlo. Dal jste branku a hrál jste hodně aktivně.
Chtěl jsem chytit šanci, kterou mi trenér Soukup dal. Gól jsem vstřelil. Škoda, že jsme nevyhráli.

Utkání České Budějovice versus Dukla ve videoreportáži

Opět vám nevyšla druhá půle. Čím to je?
Těžko říct, proč to tak je. Připravili jsme se na druhou půli s tím, že ji nesmíme vypustit. Opět jsme ale dostali gól ze standardky po odraženém míči a máme pouze bod.

Je to v psychice?
Nevím, jestli je to v psychice. Hlídali jsme si výsledek, a pak neubráníme soupeře.

Nerozhodila vás trochu pauza kvůli výpadku světla?
Nemyslím si. Bylo to tři čtyři minuty. Celou dobu jsme byli v pohybu.

Jak byste popsal váš gól?
Dobrou práci při něm odvedl Markovič, který podržel míč a přihrál Klesovi. Ten hezky nacentroval na zadní tyč a já hlavičkoval k tyči.

V prvním poločase jste měl další velkou šanci, když jste postupoval sám na branku Dukly a vystřelil pouze do obránce. Nešla ta situace vyřešit lépe?
Spoluhráči mi sice nabíhali do šestnáctky, ale byli u nich hostující stopeři. Tak jsem míč raději zasekl a vystřelil.

Po pěti prohrách v lize jste získali bod za remízu jedna jedna. Může vám to pomoci do dalších zápasů?
Asi ano. Škoda, že jsme nezískali tři body. Teď jedeme do Příbrami, kde se dá hrát.