Táborský kapitán: Je fajn, když vám někdo zatleská a vy ho vidíte

Jakub Navrátil z Táborska hlavičkuje na branku Olympie Praha. | foto: Marek Podhora, MAFRA

7 2017
Už před sezonou se svěřoval, že na táborském fotbalovém stadionu v Kvapilově ulici zažil tři povrchy. Začínal na škváře. Hrál tam i na umělce a v sobotu přivedl Jakub Navrátil na nový stadion s přírodním povrchem svůj druholigový tým jako kapitán.

S Olympií jste remizovali na úvod 2:2. Je bod dobrý?
Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale když už jsme prohrávali 0:2, tak je bod dobrý. První gól jsme dostali ze standardky, druhý byl úplně zbytečný.

Od začátku jste působili trochu nervózním dojmem, bez pohybu. V podobném utkání navíc první inkasovaná branka nepřidá, ne?
Moc nepomůže, to je pravda, ale aspoň jsme ukázali srdíčko, že chceme hrát a že to nevzdáme.

V první půli jste měl navíc vůbec první šanci Táborska, když jste v 16. minutě zakončoval po standardce a poprvé zatleskali i diváci.
A víte, že tam jsem ani nestřílel. To jsem spíš nahrával. Viděl jsem, jak tam dva naši dobíhají, a chtěl jsem jim to dát.

První zápas jste hráli na novém stadionu. Jaký byl?
Když to srovnám se Soukeníkem, tak je to o hodně fotbalovější. Diváky máte od sebe pět metrů na hlavní tribuně. Za střídačkami ještě blíž. Na Soukeníku jsme je kolikrát ani neviděli. Je fajn, když vám někdo zatleská a vy ho vidíte.

1. Fotbal Třinec 4 3 0 1 5:3 9
2. Slezský FC Opava 4 2 2 0 12:5 8
3. Dynamo České Budějovice 3 2 1 0 6:3 7
FC Hradec Králové 3 2 1 0 6:3 7
5. FK Viktoria Žižkov 4 1 3 0 8:3 6
6. FK Pardubice 4 2 0 2 5:4 6
7. Graffin Vlašim 3 2 0 1 5:5 6
8. FK Olympia Praha 4 1 2 1 6:6 5