Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Byl to zmar, jsem zklamaný, smutný, hlesl po další ztrátě Šilhavý

BEZ NÁLADY Zklamání z výrazu jabloneckého trenéra Jaroslava Šilhavého sálá po utkání na Bohemians 1905. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

5 2015
Ambiciózní projekt schytal další ránu. Jablonečtí fotbalisté prohráli 1:2 na hřišti Bohemians 1905 a podzimní část zakončí ve středu tabulky. Má se trenér Jaroslav Šilhavý bát o místo?

I přes porážku působil trenér Šilhavý klidným a vyrovnaným dojmem. Ale přiznal, že ho druhý poločas hodně mrzel. Jablonec měl totiž šanci na první venkovní tříbodový zisk od zápasu sedmého kola v Ostravě. Od úvodu utkání vedl, jenže naprosto zpackal druhý poločas.

Co říkáte na takovýto konec podzimu?
Říkal jsem minule po Plzni, že kalich hořkosti si dopíjíme do dna. Dneska to vygradovalo ještě víc. Jsem zklamaný, smutný... Ne, že jsme prohráli, to člověka štve taky, ale že jsme nebyli schopni se druhý poločas zvednout a zatlačit soupeře, vytvořit si šance. O poločase vedeme 1:0 a podle mého názoru jsme byli lepším týmem, měli jsme další možnosti, které jsme mohli asi potrestat. Bohužel se tomu tak nestalo a ve druhém poločase dal soupeř hrozně brzo dva slepené góly. Nemyslím si, že by nás to mělo až tak porazit, abychom potom... Potom to byl zmar. Z druhého poločasu jsem smutný a zklamaný.

Jak si vysvětlujete tak rozdílné nástupy do poločasů?
To se mě neptejte, já nevím, musíte se zeptat hráčů.

Není to už taková jablonecká nemoc na podzim? Ty rozdílné poločasy?
Nevím. Minulý rok jsme vítězili, sbírali jsme vavříny, body. To bylo úžasné. A teď pracujeme stejně, možná lépe - a ty body neděláme. Naopak je ztrácíme. Samozřejmě je v tom spoustu věcí, ale to je na dlouho. Nechci o tom teď mluvit, analýza teprve bude. Musíme to zhodnotit s vedením a říct si, co a jak dál.

Fotogalerie

Nemůže to být třeba velkou rotací v kádru? Přicházejí noví a noví hráči...
Je to taky jedna z věcí. Asi nám to vadí. Je toho i víc, ale říkám, můžeme prohrát, ale musí být vidět, že bojujeme. V předchozích zápasech, až na Boleslav, byť jsme nevyhrávali, tak naše výkony snesly nějaká kritéria. Ale takový závěr podzimu, tenhle druhý poločas mě bude bolet hodně.

Nemáte obavu, že součástí dalších změn můžete být i vy?
Trenér s tím musí počítat. K tomu vám teď nic neřeknu, ani nevím, co bude. Určitě si to vyhodnotíme. Podzim nebudeme hodnotit pozitivně, ale víceméně je to otázka na vedení klubu.

Budete chtít třeba nějaké další posily?
Tým jednoznačně potřebuje zkvalitnit. Kluci, co odešli, nám chybí. Jednoznačně. Produktivita Kopice s Novákem, to bylo dohromady asi třicet gólů. To asi někde chybět musí. Ale to je jen jedna z věcí, nechci se na to vymlouvat. A nechci omlouvat ani tenhle výkon. Tohle se nemůže stát.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze