Jablonec - Sparta 2:3, napínavou bitvu rozhodl střídající Matějovský

30 2013
Fotbalová Sparta na podzim neprohrála ani šestnáctý ligový zápas. Po vítězství v Jablonci 3:2 je jisté, že do jara půjde nejméně s pětibodovým náskokem. Zatím vede o osm bodů, druhá Plzeň má však nedělní duel s Příbramí k dobru.

V napínavém duelu sparťané vedli, Jablonec do přestávky skóre otočil, ale druhá půle patřila hostům. I když...

Jablonec měl dvě vyložené šance, trefil tyč a břevno. Nestal se týmem, který jako první Spartu pokoří. Rozhodující gól dal náhradník Matějovský po minutě na hřišti. Z pravé strany vápna se nádherně trefil k zadní tyči, byť po zápase přiznal, že to bylo nechtěné.

Sparťané v Jablonci dlouho tápali, přitom už od čtvrté minuty měli náskok. Po parádní akci se trefil Lafata, který poprvé od svého lednového přestupu hrál v Jablonci jako host.

Jenže pak hosté ztráceli míče, nestíhali rychlostně a zaostávali v nasazení. Oba góly dostali ze své pravé strany přes Kadeřábka, na podzim snad jejich nejspolehlivějšího hráče. Především druhý gól jde na jeho triko.

Nejdřív v 15. minutě Jablonečtí rychle vyrazili dopředu, pravý bek Kadeřábek nedosáhl na přihrávku pro Kubistu, který Vaclíka prostřelil levačkou k bližší tyči.

Za dalších deset minut už domácí vedli. Kadeřábek měl k míči blíž než stíhající Vaněk, ale styděl se ho jen tak odkopnout, tak ho chtěl zpracovat. Ale český reprezentant to vystihl, míč mu vypíchl a krátké sólo zakončil střelou nad padajícím Vaclíkem.

Sparťané měli potíže s rozehrávkou, protože soupeř je hodně vysoko napadal. Když Vácha ve středu pole dal těžkou přihrávku Lafatovi, byl z toho nájezd domácího Vaňka z levého křídla, vyložená šance ve 38. minutě. Tentokrát však souboj vyhrál sparťanský gólman a ránu vykopl.

Tím pro spoluhráče udržel naději. Hostům se dlouho nedařilo v ofenzívě. Nevycházely jim přihrávky za obranu, nedokázali si pohlídat ofsajdovou hranici. Vždyť jen Krejčí byl v době přihrávky čtyřikrát za obranou domácích.

Když si to konečně pohlídal, tak skóroval. Ukázkový brejk v 57. minutě táhl Dočkal, uvolnil Krejčího, který z levé strany křížnou střelou překonal Valeše. Gólové akci předcházela chyba Čížka, který standardku rozehrál přímo k nohám Costy.

Podobnou možnost nabídli soupeři i hosté. Dočkal rozehrál roh, po kterém následoval brejk, na jehož konci Loučka běžel sám na Vaclíka. Ten mužstvo opět podržel. A pak rozhodl Matějovský.

Domácí v závěru dohrávali bez vyloučeného Beneše, který dostal druhou žlutou.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4