Jablonecký Kysela o derby: Po vyrovnání jsem věřil, že vyhrajeme

SE NA TO MŮŽU... Rozčílený Marek Kysela z Jablonce po gólu Liberce | foto: Ota Bartovský, MAFRA

22 2016
Obránce Marek Kysela se po centru zavěsil do vzduchu a přesnou hlavičkou poslal míč do sítě. Fotbalisté Jablonce díky jeho trefě v 68. minutě srovnali po nepříznivém vývoji derby v Liberci na 2:2 a toužili zaskočené domácí dorazit.

„V tu chvíli jsem věřil, že dokážeme dát ještě třetí gól a zápas otočíme a vyhrajeme,“ tvrdil třiadvacetiletý stoper Marek Kysela, který na začátku jarní části první ligy zaskakuje na postu pravého beka.

Jeho Jablonec nakonec v sobotním derby padl U Nisy 2:3. „Chtěli jsme v Liberci potvrdit to minulé vítězství, ale nepovedlo se,“ litoval Kysela, který přišel do Jablonce v létě roku 2012 ze slavného Interu Milán, kde působil v juniorském týmu.

Proč to nevyšlo?
Zaspali jsme první poločas, ve kterém jsme dostali dva góly. Prohrávali jsme hodně soubojů a neměli odražené balony. Vůbec netuším, čím to bylo. Až ve druhém poločase jsme se semkli a začali trochu pracovat.

Proběhla o přestávce v kabině nějaká bouřka?
Právě, že vůbec ne. Vzali jsme to úplně v klidu, řekli jsme si, co budeme hrát, a to se nám jakž takž dařilo. I kvůli tomu terénu, který byl těžký už od začátku a postupně se to jenom zhoršovalo, jsme to pak hodně nakopávali dopředu. Na hřiště přišel Doli (Doležal), který vepředu dokázal uhrát hodně balonů.

Jak jste se cítili po vašem vyrovnání na 2:2?
V tu chvíli jsem věřil, že dokážeme dát ještě třetí gól a zápas otočíme a vyhrajeme, protože Liberečtí se vůbec nedostávali do hry. Maximálně to nakopli na půlku a hru jsme drželi my. Pak se hrálo se nahoru dolů, ale v závěru jsme udělali další chybu. Vlastně jsme si dali všechny tři góly sami a ten poslední gól Liberce po autovém vhazování, to už bylo vyvrcholení. Ten gól nás zlomil a už s tím nešlo nic moc dělat.

Skóroval jste se poprvé v sezoně, jak byste vaši trefu popsal?
Po rohovém kopu to Tráva (Trávník) skvěle nacentroval před bránu, já jsem si naběhl, jenom jsem to štrejchnul a zapadlo to do brány. Nakonec je z toho ale zklamání, raději bych byl, kdyby to byl gól na 3:2 pro nás.

Nebylo prohrané derby v Liberci takovým potvrzením pokaženého podzimu?
Chtěli jsme to změnit, ale že jsme prohráli jeden zápas, nic nemění na tom, že chceme dál vyhrávat.

V Jablonci už jste několik sezon, co pro vás znamená porážka v derby s Libercem?
Určitě mě to mrzí a je to velké zklamání. V Jablonci jsem už čtyři roky a v Liberci jsem vyhrál jenom jednou.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28