Jablonec - Hradec 2:1, domácí rozhodli před pauzou, hosté jen snížili

Michal Trávník (vlevo) z Jablonce se raduje z gólu. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

14 2017
Jablonečtí fotbalisté porazili v dohrávce 16. kola fotbalové ligy Hradec Králové 2:1. O výhře rozhodli už v prvním poločase, kdy se trefil Michal Trávník a Mirzad Mehanovič. Hosté ve druhé půli jen snížili zásluhou Ladislav Martan.

Zápas se měl původně hrát v prosinci, ale tehdy ho vedení ligy odložilo kvůli sněhové kalamitě.

Jablonec porazil soupeře z Hradce Králové v lize popáté za sebou a poskočil na osmé místo tabulky. Poražený tým zůstal čtrnáctý s jednobodovým náskokem na sestupovou patnáctou příčku.

Hradec přitom nezačal špatně, ale ve 23. minutě otevřeli skóre domácí. Do vápna nacentroval z levé strany Zelený a Trávník hlavičkou k tyči oslavil první ligový gól v jabloneckém dresu. Severočeši skórovali po 206 minutách.

Jablonec - Hradec 2:1

Na druhé straně vypálil z úhlu Trubač, ale domácí brankář Valeš jeho střelu vykopl. Naopak ze druhé trefy se o tři minuty později radovali jablonečtí fotbalisté. Po dalším centru Zeleného se prosadil rovněž hlavou Mehanovič.

Jablonec se uklidnil a ještě do přestávky mohl z několika šancí přidat třetí gól. Hradecký brankář Ottmar však vytáhl Pospíšilovu střelu z akrobatické pozice a v 45. minutě vychytal také osamoceného Trávníka.

Hradec vzhledem nepříznivému stavu musel vytáhnout hru a domácím vznikal prostor na brejky. V 66. minutě po jednom z nich zachránil hosty po Mehanovičově střele skvělým zákrokem Ottmar.

V 68. minutě hradecký tým přeci jen snížil. Míč se dostal za vápnem k Martanovi a ten technickou ranou k tyči zaznamenal první ligový gól.

Hradec se pak tlačil za vyrovnáním, ale až na Šípkův pokus z 86. minuty si větší šanci nevytvořil.