Jablonec - Dukla 1:1, domácí prohrávali, po pauze vyrovnal Mihálik

Luděk Pernica (vlevo) z Jablonce a Jean-David Beauguel z Dukly v souboji o míč. | foto: ČTK

11 2016
Potřetí za sebou nastoupili fotbalisté Jablonce proti soupeři z Prahy. Po porážkách na Spartě a v Ďolíčku proti Bohemians v neděli hostili Duklu a uhráli remízu 1:1. Hosté, které vedl dočasný trenér Jaroslav Hynek, vedli, ale na začátku druhé půle vyrovnal Mihálik.

Severočeši po Spartě a Bohemians neporazili ani třetí pražský klub a Duklu v lize nezdolali počtvrté za sebou.

Oba soupeři bodovali po předchozích dvou porážkách. Jablonec má po šesti odehraných kolech na kontě osm bodů, tým z Julisky je o tři body zpět.

Jablonecký trenér Frťala kvůli pokračující marodce opět zamíchal sestavou a například záložník Jiráček nastoupil netradičně na levém kraji obrany. Jen na lavičce zůstal kapitán Hübschman.

Severočeši měli první větší šanci. V jedenácté minutě se před bránu protlačil Mihálik, ale překopl břevno. Za tři minuty nečekaně udeřili hosté. Juroška poslal přízemní centr do pokutového území a Považanec přízemní střelou protlačil balon za domácího gólmana. Slovenský záložník dal svou čtvrtou branku v české lize.

Domácí inkasovali už podvanácté v ligové sezoně, což je společně s Příbramí nejvíc v celé soutěži. Obdržený gól je viditelně zaskočil a ve zbytku první půle neměli větší příležitost.

Kouč Frťala v poločase dvakrát střídal. Zraněného stopera Beneše nahradil Kouřil a místo Trávníka přišel na hřiště útočník Doležal, který okamžitě rozhýbal domácí hru. V dobré šanci si však ukopl míč a poté těsně nedoskočil na balon.

V 51. minutě už Jablonec srovnal. Masopust na pravé straně obral hosty o míč, křížným pasem našel zcela volného Mihálika a ten technickou ranou k tyči obstřelil brankáře Radu. Devatenáctiletý středopolař se dočkal čtvrtého gólu v lize.

Dukla se po chvíli z vyrovnaní oklepala a brankáře Hrubého protáhl střelec Považanec. Za chvíli z dobré pozice střílel nad Tetour. Na druhé straně hostující gólman Rada vytáhl nad pokus střídajícího Kouřila. Nerozhodné skóre už nezměnil ani domácí Wágner, jenž v 81. minutě z otočky mířil vedle. Kouč Hynek, jenž po odchodu Jaroslava Šilhavého do Slavie dočasně převzal Duklu, tak s dejvickým celkem získal cenný bod.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
6. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
7. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
8. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10