Jablonec - Dukla 1:1, domácí prohrávali, po pauze vyrovnal Mihálik

Luděk Pernica (vlevo) z Jablonce a Jean-David Beauguel z Dukly v souboji o míč. | foto: ČTK

11 2016
Potřetí za sebou nastoupili fotbalisté Jablonce proti soupeři z Prahy. Po porážkách na Spartě a v Ďolíčku proti Bohemians v neděli hostili Duklu a uhráli remízu 1:1. Hosté, které vedl dočasný trenér Jaroslav Hynek, vedli, ale na začátku druhé půle vyrovnal Mihálik.

Severočeši po Spartě a Bohemians neporazili ani třetí pražský klub a Duklu v lize nezdolali počtvrté za sebou.

Oba soupeři bodovali po předchozích dvou porážkách. Jablonec má po šesti odehraných kolech na kontě osm bodů, tým z Julisky je o tři body zpět.

Jablonecký trenér Frťala kvůli pokračující marodce opět zamíchal sestavou a například záložník Jiráček nastoupil netradičně na levém kraji obrany. Jen na lavičce zůstal kapitán Hübschman.

Severočeši měli první větší šanci. V jedenácté minutě se před bránu protlačil Mihálik, ale překopl břevno. Za tři minuty nečekaně udeřili hosté. Juroška poslal přízemní centr do pokutového území a Považanec přízemní střelou protlačil balon za domácího gólmana. Slovenský záložník dal svou čtvrtou branku v české lize.

Domácí inkasovali už podvanácté v ligové sezoně, což je společně s Příbramí nejvíc v celé soutěži. Obdržený gól je viditelně zaskočil a ve zbytku první půle neměli větší příležitost.

Kouč Frťala v poločase dvakrát střídal. Zraněného stopera Beneše nahradil Kouřil a místo Trávníka přišel na hřiště útočník Doležal, který okamžitě rozhýbal domácí hru. V dobré šanci si však ukopl míč a poté těsně nedoskočil na balon.

V 51. minutě už Jablonec srovnal. Masopust na pravé straně obral hosty o míč, křížným pasem našel zcela volného Mihálika a ten technickou ranou k tyči obstřelil brankáře Radu. Devatenáctiletý středopolař se dočkal čtvrtého gólu v lize.

Dukla se po chvíli z vyrovnaní oklepala a brankáře Hrubého protáhl střelec Považanec. Za chvíli z dobré pozice střílel nad Tetour. Na druhé straně hostující gólman Rada vytáhl nad pokus střídajícího Kouřila. Nerozhodné skóre už nezměnil ani domácí Wágner, jenž v 81. minutě z otočky mířil vedle. Kouč Hynek, jenž po odchodu Jaroslava Šilhavého do Slavie dočasně převzal Duklu, tak s dejvickým celkem získal cenný bod.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39