Krejčí pomohl dvěma asistencemi k výhře Boloni nad Sampdorií

Edgar Barreto ze Sampdorie Janov zpytuje svědomí v zápase s Boloní. | foto: Reuters

21 2016
Záložník české fotbalové reprezentace Ladislav Krejčí pomohl dvěma asistencemi k domácí výhře Boloni 2:0 nad Sampdorií Janov v pátém kole italské ligy. Mistrovský Juventus Turín eklasoval Cagliari 4:0, napravil nedělní porážku 1:2 s Interem Milán a vrátil se do čela tabulky

Krejčí počtvrté v Serii A nastoupil v základní sestavě Boloni. Nejprve v poslední minutě prvního poločasu po jeho centru otevřel skóre Verdi krásným volejem do horního růžku. Pět minut po změně stran pak bývalý hráč Sparty našel další přesnou přihrávkou z levé strany zakončujícího Destra.

Krátce po druhém gólu se dostal na hřiště český útočník Sampdorie Patrik Schick, ale prosadit se nedokázal. Šance janovského týmu na bodový zisk ještě víc snížil v 69. minutě červenou kartou Barreto. V nastaveném čase byl vyloučen také domácí náhradník Di Francesco, který v 73. minutě vystřídal Krejčího.

Juventus o výhře prakticky rozhodl už v prvním poločase, ve kterém se prosadili Rugani, Higuaín a Alves. V závěru zápasu ještě zvýraznil debakl Cagliari vlastním gólem Ceppitelli.

Inter, který příští čtvrtek hraje ve skupině Evropské ligy na Letné se Spartou, zvítězil 2:0 na půdě Empoli díky dvěma brankám Icardiho z první půle.

Trenér milánského celku Frank de Boer dal šanci těmto hráčům: Handanovič - D’Ambrosio, Miranda, Murillo, Santon - Medel (85. Melo), Kondogbia (74. Gnoukouri) - Candreva (75. Éder), Joao Mário, Perišič - Icardi.

Soupeř Plzně AS Řím doma rozstřílel nováčka Crotone 4:0. Ve druhém poločase se dvakrát prosadil exteplický útočník Džeko, v první půli skórovali El Shaarawy a Salah.

Řím nastoupil v sestavě: Szczesny - Florenzi (80. Emerson), Manolas (72. Juan Jesus), Fazio, Bruno Peres - Strootman, Paredes - Salah (67. Iturbe), Totti, El Shaarawy - Džeko.

Liberecký protivník ze skupiny EL Fiorentina remizoval v Udine 2:2. Domácí sice v utkání dvakrát vedli po brankách Zapaty a Danila, ale hráči „Fialek“ dokázali pokaždé odpovědět. Góly dali Babacar a Bernardeschi z penalty.

Posledních pět minut absolvoval v dresu Udine český reprezentant do 21 let Jankto. Fiorentina hrála ve složení: Tatarusanu - Tomovič, Gonzalo Rodríguez, De Maio - Tello (61. Kalinič), Sánchez, Valero (71. Cristoforo), Badelj, Milič - Bernardeschi (79. Chiesa) - Babacar.

Výsledky - 5. kolo:
Boloňa - Sampdoria Janov 2:0
(45. Verdi, 50. Destro), AS Řím - Crotone 4:0 (48. a 57. Džeko, 26. El Shaarawy, 37. Salah), Bergamo - Palermo 0:1 (89. Nestorovski), Chievo - Sassuolo 2:1 (21. Rigoni, 40. Castro - 28. Defrel), Empoli - Inter Milán 0:2 (10. a 17. Icardi), FC Janov - Neapol 0:0, Juventus Turín - Cagliari 4:0 (14. Rugani, 33. Higuaín, 39. Alves, 83. vlastní Ceppitelli), Pescara - FC Turín 0:0, Udine - Fiorentina 2:2 (26. Zapata, 45. Danilo - 30. Babacar, 52. Bernardeschi z pen.).