Vedoucí Fiorentina prohrála v Neapoli, Inter remizoval s Juventusem

Lorenzo Insigne z Neapole slaví gól. | foto: Reuters

18 2015
Poprvé od srpna utrpěli fotbalisté Fiorentiny v italské lize porážku. V 8. kole prohráli 1:2 v Neapoli, ale i přesto jsou nadále v čele tabulky. Zaváhal také Inter Milán, když remizoval ve šlágru s Juventusem 0:0. Na druhé místo před Inter se díky lepšímu skóre posunul AS Řím, který porazil 3:1 Empoli. Mistrovský Juventus je čtrnáctý.

Neapol bodovala posedmé v řadě. Do vedení šla krátce po změně stran, po Hamšíkově přihrávce se prosadil pošesté v sezoně Insigne. Už po osmi zápasech překonal svůj nejlepší střelecký zápis v nejvyšší italské soutěži, kterým bylo pět branek v sezoně 2012/13.

Nejlepší střelci

6 gólů - Gonzalo Higuaín, Lorenzo Insigne (oba Neapol), Eder (Sampdoria Janov)

5 - Nikola Kalinič (Fiorentina)

V 73. minutě ale Fiorentina předvedla pohlednou akci, na jejímž konci byl Kalinič, jenž dal pátý gól v tomto ročníku Serie A. O dvě minuty později však domácím vrátil jednogólový náskok Higuaín, Fiorentina tak neprodloužila sérii pěti výher za sebou.

Na výhře AS Řím se jedním gólem podílel i záložník Daniele De Rossi, který tak oslavil 500. start v dresu římského celku.

Empoli dokázalo domácím vzdorovat necelou hodinu, pak ale během tří minut po dvou standardních situacích inkasovalo. Nejprve se z přímého kopu prosadil Pjanič a o chvíli později našel po rohu hlavičkujícího De Rossiho. Třetí gól přidal v 69. minutě Salah a za hosty pouze snížil Büchel.

Začátek duelu Interu s Juventusem spíše než šance přinesl ostré zákroky a několik žlutých karet. Výjimkou byla Cuadradova tvrdá střela ze čtvrté minuty. Na druhé straně v 29. minutě vytáhl gólman Buffon povedenou technickou střelu Brozoviče na břevno.

Krátce po změně stran se do další příležitosti dostal záložník Juventusu Cuadrado, Handanovič ale i přes problémy střelu zneškodnil. Khedirův pokus ze 69. minuty pak skončil na tyči. Inter po úvodních pěti výhrách už tři kola nedosáhl na tříbodový zisk. Turínští obhájci titulu mají na svém kontě stále jen dvě vítězství.

Lazio Řím podlehlo Sassuolu venku 1:2. Sassuolo dostalo v sedmé minutě po Luličově faulu k dispozici pokutový kop, který proměnil Berardi; dal první gól v sezoně. Za Lazio mohl dvě minuty nato zareagovat Milinkovič-Savič, jeho pokus ale skončil na tyči.

Po hodině hry zvýšil Missiroli, chvíli poté se však před gólmanem Consiglim ocitl osamocený Anderson a přesně zakončil. Stav ale pouze zkorigoval a Lazio na čtvrtou výhru v řadě nedosáhlo.

O vítězství FC Janov 3:2 nad Chievem rozhodl v třetí minutě nastavení střídající Tachtsidis. Hellas Verona stále čeká na první tříbodový zisk, s Udine remizoval 1:1. Nováček Frosinone porazil Sampdorii Janov 2:0.

Výsledky 8. kola: AS Řím - Empoli 3:1 (56. Pjanič, 59. De Rossi, 69. Salah - 75. Büchel), FC Turín - AC Milán 1:1 (73. Baselli - 63. Bacca), Boloňa - Palermo 0:1 (23. Vázquez), Bergamo - Carpi 3:0 (7. Pinilla, 43. Gómez, 63. Cigarini z pen.), FC Janov - Chievo 3:2 (13. Pavoletti, 17. Gakpé, 90.+3 Tachtsidis - 1. Paloschi, 77. Pellissier), Frosinone - Sampdoria Janov 2:0 (54. Paganini, 55. Dionisi), Hellas Verona - Udine 1:1 (41. Pazzini z pen. - 84. Théréau), Neapol - Fiorentina 2:1 (46. Insigne, 75. Higuaín - 73. Kalinič), Sassuolo - Lazio Řím 2:1 (7. Berardi z pen., 60. Missiroli - 67. Anderson), Inter Milán - Juventus Turín 0:0.