Juventus vyhrál už desetkrát v řadě. Porazil nováčka a užil si oslavy

Hráči Juventusu slaví mistrovský titul po zápase s Carpi. | foto: Reuters

1 2016
Desáté vítězství v řadě si v italské lize připsali fotbalisté Juventusu. Na domácím hřišti ve 36. kole už jistý mistr porazil 2:0 nováčka z Carpi, který se drží těsně nad hranou sestupu.

O vítězství rozhodl svým prvním gólem za turínský klub brazilský záložník Hernanes tři minuty před koncem prvního poločasu, konečný výsledek pak krátce před závěrečným hvizdem zařídil Simone Zaza.

Pak propukly oslavy - Juventus si sice zajistil titul už v minulém kole, ale až teď si mohl užít radost před vlastními fanoušky.

Už jistý mistr tak ve svém prvním zápase po zisku titulu ohrozil naděje nováčka Serie A na udržení v nejvyšší soutěži.

Na Carpi se totiž díky vítězství 2:0 nad Sampdorií Janov dotáhlo Palermo, kterému patří osmnáctá, tedy první sestupová příčka. Oba celky mají dvě kola před koncem shodně 35 bodů. O další čtyři zpět je devatenácté Frosinone, beznadějně poslední je už jistý sestupující Verona.

Právě Frosinone se dnes postaralo o překvapení, když remizovalo na hřišti AC Milán a zkomplikovalo domácím boj o evropské poháry. Outsider vedl na San Siru už 2:0 a 3:1, ale o senzační výhru je ve druhé minutě nastavení připravil vyrovnávacím gólem z penalty Jérémy Ménez, navíc Mario Balotelli trefil v závěrečných vteřinách břevno.

Milánský celek díky remíze udržel naději na evropské poháry, ale dvě kola před koncem nemá dobrou výchozí pozici. Na pátou Fiorentinu, která drží poslední příčku zajišťující start v kvalifikaci Evropské ligy, ztrácí na sedmé pozici šest bodů. O bod lépe je na tom šesté Sassuolo.

Čtvrtý Inter Milán nedokázal stáhnout ztrátu na AS Řím, protože na hřišti Lazia prohrál 0:2. Navíc dohrával v deseti, když obránce Murillo dostal během chvilky dvě žluté karty. Z penalty pak stvrdil vítězství Lazia Candreva.

Italská fotbalová liga - 36. kolo: Juventus Turín - Carpi 2:0 (42. Hernanes, 80. Zaza), Udine - FC Turín 1:5 (47. Felipe - 50. a 83. Martínez, 12. Jansson, 45. Acquah, 56. Belotti), Chievo - Fiorentina 0:0, AC Milán - Frosinone 3:3 (50. Bacca, 74. Antonelli, 90.+2 Ménez z pen. - 2. Paganini, 44. Kragl, 54. Dionisi), Empoli - Boloňa 0:0, Palermo - Sampdoria Janov 2:0 (19. Vázquez, 85. Gilardino), Sassuolo - Hellas Verona 1:0 (58. Pellegrini), Lazio Řím - Inter Milán 2:0 (8. Klose, 84. Candreva z pen.)