Juventus v italské lize vyzrál na Lazio, Neapol sestřelila Boloňu

Paulo Dybala přijímá gratulace ke gólu od spoluhráčů z Juventusu. | foto: Reuters

21 2016
Všechny týmy elitního tria italské ligy ve 34. kole bodovaly naplno. Vedoucí Juventus Turín porazil Lazio Řím 3:0 a před druhou Neapolí, která v úterní předehrávce rozstřílela Boloňu 6:0, má dál devítibodový náskok. Uspěli i třetí fotbalisté AS Řím, kteří udolali FC Turín 3:2.

Juventus od začátku potvrzoval proti Laziu roli favorita, z gólu se poprvé radoval v 39. minutě, když se po Pogbově prudké přihrávce prosadil Mandžukič. Krátce po změně stran přišla další komplikace pro hosty, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Patric, a po chvíli dostal Juventus k dispozici také pokutový kop, který proměnil Dybala.

Argentinský útočník v 64. minutě přidal další gól a v této sezoně si připsal už 16 zásahů. V tabulce střelců se posunul na druhé místo za nedostižného Higuaína z Neapole. Juventus počtrnácté za sebou doma vyhrál, v posledních devíti zápasech na svém stadionu navíc udržel čisté konto. Už nyní má jistotu účasti v základní skupině příštího ročníku Ligy mistrů.

Dlouho to vypadalo, že AS Řím bude pokračovat v nepřesvědčivých výkonech z poslední doby. Ještě v 86. minutě prohrával s FC Turín 1:2, pak ale na hřiště nastoupil Totti a dvěma rychlými góly otočil zápas. Nejprve skóroval po Pjaničově centru a o dvě minuty později proměnil penaltu nařízenou po Glikově ruce. AS Řím neprohrál už 13 zápasů za sebou, v deseti z nich získal tři body.

Čtvrtý Inter nestačil venku na FC Janov, v 77. minutě rozhodl jediným gólem utkání De Maio a potvrdil, že se jeho týmu doma daří: na svém stadionu vyhrál posledních pět utkání. Zaváhání Interu nevyužila pátá Fiorentina, která podlehla 1:2 v Udine. V 53. minutě vstřelil vítězný gól domácích Théréau.

Dries Mertens z Neapole slaví gól.

Nejen hattrick Driese Mertense rozjásal fanoušky Neapole v předehrávaném zápase 34. kola. Jejich miláčkové rozdrtili Boloňu dokonce 6:0. Neapol poprvé skórovala už v 10. minutě, kdy Mertensovu přihrávku využil Gabbiadini, který pak ještě proměnil penaltu za faul na Hamšíka.

Druhá půle patřila Mertensovi, který se prosadil dvakrát po individuálních akcích a v závěru ještě završil hattrick tečovanou střelou.

Neapol tak má se 72 góly nejlepší útok soutěže a k vedoucímu Juventusu, který jako AS Řím také odehrál o zápas méně, se SSC přiblížil na šest bodů.

Výsledky 34. kola: Neapol - Boloňa 6:0 (58., 80. a 88. Mertens, 10. a 35. Gabbiadini, 90. Lopez), Sassuolo - Sampdoria Janov 0:0, AS Řím - FC Turín 3:2 (87. a 89. z pen. Totti, 66. Manolas - 35. Belotti z pen., 80. Martínez), Chievo - Frosinone 5:1 (47. z pen. a 80. Pellissier, 36. Floro, 58. Rigoni, 60. Sardo - 5. Ciofani), Empoli - Hellas Verona 1:0 (50. Maccarone), FC Janov - Inter Milán 1:0 (77. De Maio), Juventus Turín - Lazio Řím 3:0 (52. z pen. a 64. Dybala, 39. Mandžukič), Palermo - Bergamo 2:2 (2. Vázquez z pen., 76. Struna - 11. Borriello z pen., 55. Paletta), Udine - Fiorentina 2:1 (2. Zapata, 53. Théréau - 24. Zárate), AC Milán - Carpi 0:0.