Juventus otočil šlágr na AC Milán, Fiorentina nevyhrála pošesté v řadě

Juraj Kucka z AC Milán (vlevo) a Alvaro Morata z Juventusu. | foto: Reuters

11 2016
Šest bodů dělí v tabulce italské ligy dál vedoucí Juventus a druhou Neapol. Juventus ve 32. kole otočil skóre na stadionu AC Milán na 2:1, Neapol přehrála Hellas Verona 3:0. Fiorentina pošesté v řadě nedokázala zvítězit a výrazně si zkomplikovala boj o třetí místo. Prohrála 0:2 v Empoli, které naopak ukončilo nepříznivou sérii 12 zápasů bez tříbodového zisku.

Milán otevřel skóre v 18. minutě z rohu po hlavičce brazilského obránce Alexe, ale vedení domácím dlouho neudrželo. Už za devět minut vyrovnal přesnou střelou chorvatský útočník Mandžukič.

Po hodině hry dokonal obrat „Staré dámy“ po dalším rohovém kopu tečovanou ranou Francouz Pogba. Juventus v Serii A zvítězil pošesté za sebou, poslední prohru utrpěl loni v říjnu.

Neapol proti Veroně od začátku potvrzovala roli favorita, blízko brance byl v desáté minutě Insigne, trefil však tyč. V útoku dostal místo distancovaného Higuaína příležitost Gabbiadini a právě on otevřel skóre zápasu. Callejónovu střelu brankář Gollini vyrazil pouze k čtyřiadvacetiletému útočníkovi a ten se z dorážky nemýlil.

V závěru poločasu fauloval ve vápně Souprayen, obdržel červenou kartu a jeho tým navíc čelil penaltě, kterou proměnil Insigne. Po změně stran se Neapol už tolik do šancí nedostávala, jednu z mála ale využil Callejón a upravil na konečných 3:0.

AS Řím remizoval doma s Boloňou 1:1 a na druhou Neapol ztrácí šest bodů. Druhé místo přitom svému držiteli vynese přímý postup do Ligy mistrů, zatímco třetí celek Serie A musí do kvalifikace.

Boloňa dala v šesti posledních zápasech jediný gól a získala jen tři body za bezbrankové remízy. V Římě ji v 26. minutě poslal nečekaně do vedení Rossettini, který prodloužil hlavou do sítě Zúňigův nepřímý kop. Krátce předtím neproměnil velkou šanci domácí Salah, který po sólu na brankáře trefil jen tyč.

Po poločase orazítkoval Salah brankovou konstrukci znovu, ale v 50. minutě se už po další akci střídajícího Tottiho konečně prosadil. Další gól však už domácí tým ani přes mohutný tlak nepřidal.

Fiorentina se trápí, pošesté v řadě nedokázala vyhrát a výrazně si zkomplikovala boj o třetí místo. Tentokrát prohrála 0:2 v Empoli, které naopak ukončilo nepříznivou sérii 12 zápasů bez tříbodového zisku.

Empoli se dostalo do vedení čtyři minuty před koncem poločasu, když si Pucciarelli položil obránce povedenou kličkou a střelou k tyči překonal gólmana Fiorentiny. V druhém poločase se sice z branky radoval útočník hostů Kalinič, jeho trefa ale nebyla uznána kvůli ofsajdu.

Definitivní potvrzení výhry přinesl dvě minuty před koncem z dorážky Zielinski, jenž v Empoli hostuje z Udine. Fiorentina se nachází na pátém místě se ztrátou osmi bodů na třetí AS Řím.

Povedenou premiéru na lavičce Lazia Řím prožil bývalý útočník Simone Inzaghi, jehož tým v Palermu i díky dvěma trefám Kloseho zvítězil 3:0. Lazio prolomilo remízové prokletí na hřištích soupeřů a vyhrálo venku poprvé od 9. ledna. Sicilský celek čeká na tříbodový zisk už 11 zápasů.

Výsledky 32. kola: Frosinone - Inter Milán 0:1 (74. Icardi), Chievo - Carpi 1:0 (83. Pellissier), Sassuolo - FC Janov 0:1 (42. Dzemaili), AC Milán - Juventus Turín 1:2 (18. Alex - 27. Mandžukič, 65. Pogba), Empoli - Fiorentina 2:0 (41. Pucciarelli, 88. Zielinski), FC Turín - Bergamo 2:1 (35. Peres, 46. López - 82. Cigarini), Neapol - Hellas Verona 3:0 (33. Gabbiadini, 45.+2 Insigne z pen., 70. Callejón), Sampdoria Janov - Udine 2:0 (58. vlastní Armero, 85. Fernando), Palermo - Lazio Řím 0:3 (10. a 15. Klose, 73. Anderson), AS Řím - Boloňa 1:1 (50. Salah - 26. Rossettini).