Krejčí pomohl asistencí k výhře Boloni, Totti zařídil tři body Římu

Ladislav Krejčí v dresu italské Boloni. | foto: Profimedia.cz

11 2016
Fotbalový reprezentant Ladislav Krejčí hrál významnou roli v duelu třetího kola italské ligy proti Cagliari. Napřed byl po faulu na něj vyloučen hostující brankář, poté bývalý sparťanský záložník přihrál po pěkné individuální akci na druhý gól Boloni. AS Řím, soupeř Viktorie Plzeň v Evropské lize, otočil utkání se Sampdorií Janov díky Tottiho penaltě z nastavení.

Boloňa v minulém kole vysoko podlehla Turínu (1:5) a před vlastními fanoušky toužila po nápravě proti Cagliari. A od samotného úvodu se domácím, v jejichž sestavě nastoupil na levém křídle Ladislav Krejčí, dařilo.

Poprvé v sezoně se gólově prosadil Verdi, když ve 23. minutě chytře překonal brankáře z volného přímého kopu. Cestu Boloni k druhému vítězství ve druhé půli ulehčil hostující brankář Storari, jenž musel po faulu na Krejčího předčasně do sprch.

Oslabené Cagliari nedlouho poté podruhé inkasovalo - po levé straně pronikl do vápna přes dva obránce Krejčí a naservíroval míč před prázdnou bránu střídajícímu Di Franceskovi. Hosté v závěru zásluhou Bruna Alvese snížili, ale Boloňa si těsný náskok dokázala uhlídat. Krejčí odehrál celý zápas.

V utkání proti Sassuolu pomohl Juventusu bleskový nástup. Během deseti minut se dvakrát trefil Higuain a v posledních čtyřech zápasech, do nichž v italské lize nastoupil od začátku, zaznamenal už osm branek.

Třetí gól Juventusu vstřelil do sítě soupeře Miralem Pjanič, hostující Luca Antei skóre už jen korigoval po rohovém kopu.

Ve druhém sobotním utkání porazila Neapol Palermo 3:0. Góly padaly až ve druhé půli, trefili se Marek Hamšík a dvakrát José Callejón.

Sestava AS Řím

Jak nastoupil soupeř Viktorie Plzeň

Szczesny - Florenzi, Manolas, Jesus, Peres - Nainggolan (85. Iturbe), De Rossi, Strootman - Salah, Perotti (46. Totti), El Shaarawy (46. Džeko).

Fotbalisty AS Řím spasila legenda v podobě nestárnoucího Franceska Tottiho. Devětatřicetiletý útočník nastoupil do duelu proti Sampdorii o poločase za stavu 1:2 pro hosty a zařídil domácím na promáčeném stadionu obrat na 3:2 - napřed nacentroval Džekovi na vyrovnávací gól, pak v nastavení proměnil penaltu.

Soupeř Viktorie Plzeň ve skupině Evropské ligy se tak posunul na dělené druhé místo v tabulce. Útočník Sampdorie Patrik Schick do utkání z lavičky nezasáhl.

Sestava Interu

Jak hrál soupeř Sparty

Handanovič - D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Santon - Mário, Medel (74. Palacio) - Candreva (75. Eder), Banega, Perišič (75. Jovetič) - Icardi.

Hráči Interu Milán zvítězili poprvé od 9. dubna na hřišti soupeře. Protivník pražské Sparty se - stejně jako v přechozích kolech - nedokázal střelecky prosadit v první půli, která tak v Pescaře skončila bez branek. Inter neproměňoval příležitosti, zato domácí byli efektivnější.

Střídající Bahebeck, jenž v Pescaře hostuje z Paříže, se trefil po čtyřech minutách na hřišti. Domácí mohli přidat ještě další zásah, ale skvěle chytající Handanovič jim to znemožnil. Obrat Interu zařídil útočník Icardi, jenž se nejprve prosadil v 77. minutě a pak v nastaveném čase.

Brankář Turína Joe Hart na svůj debut v italské lize nebude vzpomínat rád. Stejně jako Claudio Bravo (více čtěte o jeho hrubce zde), jenž anglického reprezentanta „vystrnadil“ z Manchesteru City, při prvním utkání za nový tým hrubě chyboval. Hart za stavu 0:1 špatně vyběhl na centr a umožnil Bergamu vyrovnat na 1:1. Domácí navíc nakonec zvítězili 2:1.

Fiorentina, která se v Evropské lize potká s Libercem, hrála proti Janovu pouze 28 minut. Utkání bylo poté přerušeno a odloženo kvůli silnému dešti. Hosté nastoupili v sestavě: Tatarusanu - Tomovič, Rodriguez, Astori - Tello, Badelj, Sanchez, Olivera - Iličič, Valero - Kalinič.

Italská liga - výsledky 3. kola: Juventus - Sassuolo 3:1 (5. a 10. Higuain, 27. Pjanič - 33. Antei), Palermo - Neapol 0:3 (47. Hamšík, 51. a 65. Callejón), Boloňa - Cagliari 2:1 (23. Verdi, 74. Di Francesco - 83. Alves), AC Milán - Udine 0:1 (88. Perica), Bergamo - FC Turín 2:1 (56. Masiello, 82. Kessié z pen. - 54. Falqué), Chievo - Lazio Řím 1:1 (52. Gamberini - 55. De Vrij), AS Řím - Sampdoria Janov 3:2 (8. Salah, 61. Džeko, 90.+2 Totti z pen. - 18. Muriel, 41. Quagliarella), Pescara - Inter Milán 1:2 (63. Bahebeck - 77. a 90.+1 Icardi), utkání FC Janov - Fiorentina bylo po 28 minutách za stavu 0:0 ukončeno a odloženo kvůli silnému dešti, Empoli - Crotone 2:1 (31. Bellusci, 56. Costa - 45.+2 Sampirisi).