Přetlačovaná o čelo pokračuje, Neapol i Juventus dál vítězí

Gonzalo Higuaín z Neapole pálí na branku Carpi. | foto: AP

7 2016
Neapol za tři body, Juventus také. Nejlepší mužstva italské ligy dál vítězí. Lídr na Sao Paulo se v 24. kole však natrápil s Carpi, třetímu týmu od konce dal jen gól z penalty. Juventus vyhrál na hřišti předposledního Frosinone 2:0.

Neapol vyhrál poosmé za sebou a dál drží dvoubodový náskok. Juventus si připsal dokonce čtrnácté vítězství za sebou a vytvořil klubový rekord.

Juventus sérii začal na konci října v městském derby proti FC Turín, od té doby neztratil jediný bod. Ve Frosinone o svém vítězství rozhodl ve druhém poločase. Skóre otevřel v 73. minutě Juan Cuadrado po zpětné přihrávce Sandra. Definitivně vítězství stvrdil Paulo Dybala, který v nastaveném čase zvýšil na konečných 2:0.

Více jak čtrnáct zápasů za sebou se podařilo vyhrát pouze Interu Milán v sezoně 2006/07, kdy svoji sérii dotáhl až k číslu sedmnáct.

První je však stále . O těsnou výhru nad Carpi se postaral Gonzalo Higuaín, který v 69. minutě proměnil pokutový kop. Argentinský střelec v této sezoně Serie A nastřílel 24 branek, trefil se v šesti posledních zápasech.

Po dobrém vstupu do sezony ztrácí Inter Milán, který vyhrál od začátku roku jen dvakrát a tuto bilanci nevylepšil ani ve Veroně. Blíže výhře byl dokonce poslední Hellas, který po hodině hry vedl 3:1. Inter ale zásluhou branek Icardiho a Perišiče vyrovnal.

Nedařilo se ale ani druhému milánskému klubu, AC doma pouze remizovalo 1:1 s Udine. Milán alespoň stále drží sérii bez prohry, která nyní trvá už šest zápasů. Naopak Udine už stejný počet utkání nezvítězilo.

Fiorentina jen remizovala na hřišti desáté Boloni.

První poločas nepřinesl velké množství gólových příležitostí. Nejblíže byl útočník hostů Babacar, který ale Da Costovu branku minul. V 57. minutě Fiorentinu oslabil po druhé žluté kartě Fernández, „Viola“ se přesto hned dvě minuty poté dostala do vedení, když první trefu v sezoně zaznamenal Bernardeschi.

Hostům ale radost dlouho nevydržela, o rychlé vyrovnání se postaral Giaccherini, jenž v Boloni hostuje z anglického Sunderlandu. Obrat mohl dokonat Taider, s jeho pokusem si ale poradil gólman Fiorentiny Tatarusanu.

Výsledky 24. kola: AC Milán - Udine 1:1 (48. Niang - 17. Armero), FC Turín - Chievo 1:2 (19. Benassi - 34. vlastní Peres, 72. Birsa z pen.), Frosinone - Juventus Turín 0:2 (73. Cuadrado, 90.+1 Dybala), Neapol - Carpi 1:0 (69. Higuaín z pen.), Sassuolo - Palermo 2:2 (45.+1 Defrel, 50. Missiroli - 30. Vázquez, 53. Ďurděvič), Boloňa - Fiorentina 1:1 (63. Giaccherini - 59. Bernardeschi), FC Janov - Lazio Řím 0:0, Hellas Verona - Inter Milán 3:3 (13. Helander, 16. Pisano, 57. Ionita - 8. Murillo, 61. Icardi, 78. Perišič), Atalanta Bergamo - Empoli 0:0, AS Řím - Sampdoria Janov 2:1 (45. Florenzi, 49. Perotti - 59. vlastní Pjanič).