Kaká dal za AC Milán stý gól, Juventus porazil AS Řím a vede o 8 bodů

Kaká dvakrát skóroval do sítě Bergama a v dresu AC Milán už nastřílel sto branek. | foto: AP

6 2014
V fotbalové italské lize došlo na souboj prvních dvou týmů. V 18. kole ho jasně vyhrál Juventus, který doma porazil AS Řím 3:0 a po nedělním šlágru vede o osm bodů. Pro hosty to byla první prohra v soutěži. V pondělních zápasech se blýskl Kaká - jeho dva góly pomohly k výhře AC Milán 3:0 nad Bergamem. Brazilec už v dresu AC pokořil hranici 100 branek.

Juventus poslal do vedení v 17. minutě Vidal a krátce po přestávce přidal pojišťovací druhý gól Bonucci. Zápas byl definitivně rozhodnut čtvrt hodiny před koncem, kdy v rychlém sledu dostali červené karty hostující De Rossi za faul a Leandro za hraní rukou v pokutovém území.

Po jeho zákroku na brankové čáře navíc kopal Juventus penaltu, kterou v 77. minutě suverénně proměnil Vučinič a stanovil konečné skóre.

Fiorentina porazila 1:0 předposlední Livorno a bodově se dotáhla na třetí Neapol, jež své utkání 18. kola odehraje v pondělí. Jediný gól zápasu vstřelil v 66. minutě hlavou po rohu argentinský stoper Gonzalo Rodríguez. Stínem utkání pro vítězný tým však bylo odstoupení útočné hvězdy Rossiho, jenž nedohrál kvůli zranění kolena.

Kaká se dočkal jubilejního gólu

Kaká pomohl  k výhře AC Milán nad Bergamem 3:0 a v dresu "Rossoneri" překonal hranici 100 branek v soutěžních zápasech. AC přerušil v Serii A sérii tří utkání bez vítězství a po 18 kolech se posunul na desáté místo.

Jednatřicetiletý Kaká, který se loni v létě vrátil do Milána po čtyřech letech v Realu Madrid, otevřel skóre v 35. minutě a svou jubilejní branku oslavil na San Siru se speciálním dresem s číslicí 100. Na zaokrouhlení své gólové bilance v Miláně čekal déle než měsíc. V 65. minutě se bývalý nejlepší hráč světa trefil podruhé a za dvě minuty ještě asistoval u třetího gólu Cristanteho.

Osmnáctiletý středopolař si v druhém utkání v italské lize připsal premiérový zásah mezi dospělými. Dosud odehrál v Serii A jen pět minut, ale při svém prvním startu v základní sestavě měl hned v úvodu dvě velké šance a trefil břevno. Milánští, kteří prožívají bídnou sezonu, se posunuli na desátou příčku.

Sampdoria poprvé pod Mihajlovičem prohrála

Neapol udržela třetí místo v tabulce po výhře 2:0 nad Sampdorií Janov. Obě branky zaznamenal belgický záložník Martens, jenž se trefil v průběhu devíti minut druhého poločasu. Neapol snížila na dva body svou ztrátu na druhý AS Řím, který v neděli podlehl vedoucímu Juventusu. Sampdoria prohrála poprvé pod trenérem Sinišou Mihajlovičem, který tým převzal na konci listopadu a v předchozích pěti duelech s ním bodoval.

Výsledky 18. kola: Chievo - Cagliari 0:0, Fiorentina - Livorno 1:0 (66. Rodríguez), Juventus Turín - AS Řím 3:0 (17. Vidal, 48. Bonucci, 77. Vučinič z pen.), Neapol - Sampdoria Janov 2:0 (53. a 62. Mertens), AC Milán - Bergamo 3:0 (35. a 65. Kaká, 67. Cristante), Catania - Boloňa 2:0 (23. Bergessio, 66. Lodi z pen.), FC Janov - Sassuolo 2:0 (28. Gilardino z pen., 45. Bertolacci), Parma - FC Turín 3:1 (34. Marchionni, 45. Lucarelli, 70. Amauri - 21. Immobile), Udine - Hellas Verona 1:3 (43. Pereyra - 8. a 39. Toni, 70. Iturbe), Lazio Řím - Inter Milán 1:0 (81. Klose).