AC Milán se vzdálil postup do pohárů, Juventus vytvořil bodový rekord

TO JSEM MĚL DÁT. Mario Balotelli, útočník AC Milán, po neproměněné šanci v zápase proti Bergamu. | foto: AP

11 2014
Patří k nejslavnějším klubům fotbalové historie. Přesto je po 37. kole italské ligy docela možné, že AC Milán v příštím ročníku nebude hrát v evropských pohárech. Poprvé od ročníku 1998/1999. Mistrovský Juventus stanovil nový rekord v počtu získaných bodů.

AC Milán prohrál 1:2 v Bergamu. Přitom na hřišti průměrného italského týmu vedl, když si míč do vlastní branky skluzem srazil obránce Bellini. Čtvrt hodiny poté ovšem domácí vyrovnali z pokutového kopu zásluhou nejlepšího klubového střelce Denise.

Milánské pak o všechny body připravil v šesté minutě nastavení dalekonosnou střelou střídající Brienza, který skóroval v tomto ročníku poprvé. Zařídil tak Bergamu první výhru po pěti bodových ztrátách.

Opačný průběh měl zápas městského konkurenta AC -  Inter Milán prohrával, ale zápas proti Laziu Řím dokázal otočit a vyhrát 4:1. Pojistili si tak páté místo, které zaručuje postup do Evropské ligy.

Do zápasu vstoupilo lépe Lazio a už ve druhé minutě vedlo zásluhou sedmatřicetiletého obránce Biavy, kterému hlavou v pokutovém území přihrál Cana. O pět minut později se ovšem povedlo vyrovnat nejlepšímu střelci milánského týmu Palaciovi, jenž lehce tečoval míč.

Další větší šanci mělo římské mužstvo ve 24. minutě, kdy Keita proběhl obranou a vystřelil doprostřed brány, brankář Handanovič byl ovšem pozorný.

O deset minut později vstřelili druhý gól Milánští, Icardi využil pěkný Kovačičův pas za obranu a trefil se podeváté v sezoně. Na 3:1 zvýšil o tři minuty později Palacio, který se jako první dostal v pokutovém území k tečovanému centru Nagatoma.

Do první vážnější šance se ve druhém poločase dostal Biava, Handanovič však proti jeho hlavičce stihl zasáhnout, stejně jako proti dalším několika pokusům týmu z hlavního města. I přes tlak hostů zvýšil na 4:1 v 79. minutě Hernanes přízemní střelou ze střední vzdálenosti, Kovačič si navíc připsal třetí asistenci v zápase.

V závěru zápasu se o pozdvižení postaral fanoušek milánského klubu, jenž vběhl na hřiště, ochranka ale pohotově zasáhla.

Mistrovský Juventus zdolal ve šlágru kola druhý AS Řím na jeho půdě 1:0. Výhru mu zařídil ve čtvrté minutě nastavení Osvaldo. Turínský klub tak dokázal ve vzájemném duelu i podruhé v sezoně uspět, první zápas na hřišti Juventusu skončil v lednu 3:0.

Výsledky 37. kola: Hellas Verona - Udine 2:2 (14. Toni z pen., 54. Hallfredsson - 56. Di Natale, 90.+2 Agyemang-Badu), Inter Milán - Lazio Řím 4:1 (7. a 37. Palacio, 34. Icardi, 79. Hernanes - 2. Biava), Bergamo - AC Milán 2:1 (67. Denis z pen., 90.+6 Brienza - 51. Bellini vlastní), Boloňa - Catania 1:2 (79. Morleo - 22. Monzón, 84. Bergessio), Cagliari - Chievo 0:1 (72. Dainelli), FC Turín - Parma 1:1 (42. Immobile - 71. Cassano), Livorno - Fiorentina 0:1 (57. Cuadrado), Sampdoria Janov - Neapol 2:5 (30. Éder, 88. Wszolek - 19. Zapata, 27. Insigne, 32. Callejón, 47. Hamšík, 61. vlastní Mustafi), Sassuolo - FC Janov 4:2 (16. a 89. Floro, 66. Biondini, 86. Sansone - 40. Calaió, 76. Cabral), AS Řím - Juventus Turín 0:1 (90.+4 Osvaldo).