Inter Milán porazil Parmu a má blízko do evropských pohárů

Esteban Cambiasso (vpravo) z Interu Milán bojuje o balón s Antoniem Cassanem z Parmy. | foto: Reuters

19 2014
Fotbalisté Interu Milán zvládli zápas o evropské poháry, když ve 34. kole italské ligy porazili Parmu na jejím hřišti 2:0. Na pátém místě mají na soupeře náskok pěti bodů. V dalším zápase vyhrál Juventus nad Boloňou 1:0 a pojistil si první místo.

Inter mohl prohrávat v utkání s Parmou od 44. minuty, ale gólman Handanovič pokutový kop Cassana vyrazil.

A tak šli do vedení hosté, když se krátce po změně stran prosadil hlavou po centru z přímého kopu Rolando. Chvíli předtím navíc musel hřiště opustit Palleta, který po faulu dostal druhou žlutou kartu. Skóre uzavřel minutu před koncem Guarín.

AC Milán vedl nad Livornem od 43. minuty zásluhou Balotelliho, který si 14. gólem v ročníku vytvořil nový osobní rekord. Šest minut po přestávce přidal druhou branku Taarabt a minutu před koncem zápasu dal konečnou podobu výsledku Pazzini.

AC se díky vítězné sérii posunul na šesté místo, na městského rivala z Interu ztrácí stejně jako Parma pět bodů.

Lazio nad FC Turín dvakrát vedlo, nakonec však byli domácí rádi za remízu. Gól Immobileho minutu před koncem znamenal obrat v utkání, nejlepší střelec týmu z hlavního města Candreva však v nastaveném čase svou druhou trefou v utkání a dvanáctou celkově zařídil dělbu bodů.

O výhře Juventusu v domácím duelu s Boloňou rozhodl moment z 64. minuty, kdy francouzský záložník Pogba ranou z dvaceti metrů trefil přesně k pravé tyči branky gólmana Curciho.

Juventus si tak pojistil první místo v tabulce, na kterém má osmibodový náskok před druhým AS Řím. Ten porazil 1:0 Fiorentinu.

Výsledky 34. kola: AC Milán - Livorno 3:0 (43. Balotelli, 51. Taarabt, 84. Pazzini), Bergamo - Hellas Verona 1:2 (87. Denis - 52. Donati, 72. Toni), Catania - Sampdoria Janov 2:1 (45. Leto, 63. Bergessio - 61. Okaka), Chievo - Sassuolo 0:1 (40. Berardi), FC Janov - Cagliari 1:2 (3. De Maio - 37. Sau, 82. Ibarbo), Lazio Řím - FC Turín 3:3 (61. z pen. a 90.+5 Candreva, 42. Mauri - 52. Kurtič, 67. Tachtsidis, 89. Immobile), Parma - Inter Milán 0:2 (48. Rolando, 89. Guarín), Udine - Neapol 1:1 (55. Fernandes - 38. Callejón), Juventus Turín - Boloňa 1:0 (64. Pogba), Fiorentina - AS Řím 0:1 (26. Nainggolan).