Jankto dal opět gól a Krejčí asistoval. Schick se proti Juventusu zranil

ŠMIK. Akrobatické zakončení nůžkami od Fabia Quagliarelly ze Sampdorie Janov.. | foto: Reuters

19 2017
Čeští fotbalisté v italské lize byli znovu vidět. Jakub Jankto se podílel gólem na výhře Udine nad Palermem, Ladislav Krejčí z Boloni přispěl asistencí ke skalpu Chieva. Jen Patrik Schick nebude na nedělní duel proti Juventusu vzpomínat rád. Sampdoria favoritovi podlehla 0:1 a český útočník kvůli zranění střídal.

Patrik Schick nastoupil do zápasu proti Juventusu znovu až jako náhradník. Hru Sampdorie osvěžil, dostal se i do gólové šance, jenže právě po ní a souboji s obráncem Asamoahem zůstal ležet na trávníku a s bolestivou grimasou se držel za kotník.

Přesto se český útočník po ošetření vrátil na trávník a spolu se spoluhráči se pokoušel dohnat hubený náskok Juventusu, který po gólu Cuadrada od sedmé minuty vedl. Bolest však byla silnější a Schick, jenž do utkání nastoupil v 51. minutě, šel o necelých pětadvacet minut později zase dolů.

Juventus dotáhl vyrovnaný zápas v Janově do vítězného konce a Serii A vede o osm bodů.

Záložník Jakub Jankto navázal na výborný výkon z minulého týdne, kdy se gólem a dvěma asistencemi podílel na skalpu Pescary. Tentokrát vstřelil „jen“ jednu branku, když deset minut před koncem uzavřel skóre zápasu mezi Udine a Palermem na 4:1.

Jankto, který dostal v týdnu svou první pozvánku do seniorské reprezentace, se trefil z dorážky po odražené střele spoluhráče Heurtauxe.

Šťastné odpoledne prožil také Ladislav Krejčí z Boloni. Nejenže nastoupil v základní sestavě a odehrál - stejně jako Jankto - 84 minut, ale asistencí také přispěl k obratu, díky němuž Boloňa porazila Chievo.

S ním prohrála první poločas a góly začala dávat až po přestávce. Vyrovnal Simone Verdi, kterému míč z levé strany předložil právě český reprezentant Krejčí, druhý a třetí gól domácích dal nejlepší střelec týmu Blerim Džemaili a na konečných 4:1 v závěru upravil Federico Di Francesco.

Nedařilo se týmu českého trenéra Zdeňka Zemana. Pescara prohrála v Bergamu čtvrté utkání v řadě a po výsledku 0:3 zůstává v tabulce poslední.

Na páté venkovní vítězství v řadě dosáhla v prvním nedělním utkání Neapol, byť do utkání proti Empoli nevstoupila ideálně. Dries Mertens totiž ještě v úvodní desetiminutovce zahodil penaltu.

ÚLEVA. Dries Mertens neproměnil v úvodu zápasu Neapole v Empolu penaltu, pak ale své zaváhání napravil a radoval se z gólu.
GÓLOVÁ RADOST. Fotbalisté Neapole oslavují vstřelenou branku na hřišti Empoli v utkání italské ligy.

Jenže Empoli, které prohrálo pět posledních ligových zápasů, na brzké varování nereagovalo. Naopak. Během prvního poločasu dostalo od soupeře tři góly - dva od Lorenza Insigneho a jeden od Mertense, jenž střelou z přímého kopu napravil své penaltové zaváhání.

Sobota v Itálii

Milánské celky v akci

Mati Fernández z AC Milán se raduje z vítězné branky do sítě Janova.

Na hřištích soupeřů se trefil již podvanácté v sezoně - víc gólů mimo domácí hřiště vstřelil napříč pěti nejuznávanějšími evropskými ligami jen Edinson Cavani z Paříže.

Domácí pak zdánlivě rozhodnuté utkání po pauze ještě zdramatizovali, po gólech El Kaddúrího a Maccaroneho byli na dostřel, ale Neapoli nakonec podlehli 2:3.

Neapol se díky vítězství posunula v ligové tabulce na druhé místo, z něj ji ale večer znovu odsunul AS Řím. Ten porazil Sassuolo 3:1 po gólech Paredese, Salaha a Džeka.

Nedělní zápasy 29. kola: Empoli - Neapol 2:3 (70. El Kaddúrí, 81. Maccarone z pen. - 19. a 38. z pen. Insigne, 24. Mertens), Bergamo - Pescara 3:0 (14. a 90.+3 Gómez, 69. Grassi), Boloňa - Chievo 4:1 (72. a 90. Džemaili, 61. Verdi, 90.+3 Di Francesco - 40. Castro), Cagliari - Lazio Řím 0:0, Crotone - Fiorentina 0:1 (90. Kalinič), Sampdoria Janov - Juventus Turín 0:1 (7. Cuadrado), Udine - Palermo 4:1 (42. Théréau, 60. Zapata, 68. De Paul, 80. Jankto - 12. Sallai), AS Řím - Sassuolo 3:1 (16. Paredes, 45.+3 Salah, 68. Džeko - 9. Defrel).