Schick naskočil z lavičky a dal gól i Zemanovu týmu, Neapol i Milán slaví

VÍTĚZSTVÍ. Patrik Schick a Bruno Fernandes ze Sampdorie Janov se radují po vyhraném zápase nad Pescarou. | foto: AP

4 2017
Fotbalový útočník Patrik Schick se trefil po šesti minutách na hřišti a Sampdoria Janov zdolala Pescaru 3:1. Schick dal už sedmý gól v sezoně, z toho šestý jako střídající hráč, čímž se nemůže pochlubit žádný jiný hráč z evropských elitních soutěží. Neapol porazila ve 27. kole AS Řím 2:1, souboj druhého a třetího týmu italské ligy rozhodl dvěma góly hostující útočník Dries Mertens.

Neapol dobře odpověděla na nečekanou porážku 0:2, kterou jí předchozí víkend uštědřila Atalanta Bergamo. Nad AS Řím vedla od 26. minuty, když si na kolmici Marka Hamšíka naběhl Dries Mertens a přehodil brankáře. Byl to vůbec první neapolský zásah na stadionu AS od roku 2013.

Belgický forvard Mertens navíc v 50. minutě po přihrávce Lorenza Insigneho vstřelil osmnáctý ligový gól a nasměroval hosty za třemi body. Domácí ale v závěru zlobili, Kevin Strootman snížil a Mohamed Salah měl dvě šance, avšak jednou trefil tyč a podruhé ho vychytal Pepe Reina. Gólman hostí pak ještě vytáhl tečovanou ránu Diega Perottiho na břevno.

Neapol tak vrátila Římu podzimní porážku 1:3, stáhla náskok svého soka na dva body a ideálně se naladila na úterní osmifinálový duel Ligy mistrů proti Realu Madrid. AS Řím prohrál doma po patnácti vítězných zápasech.

Český útočník Patrik Schick se raduje ze sedmého ligového gólu v sezoně. Jednadvacetiletý hráč Sampdorie Janov naskočil do utkání proti Pescaře, kterou vede trenér Zdeněk Zeman, v 62. minutě. O pouhých šest minut později už levačkou překonal gólmana a uzavřel na konečných 3:1.

Výrazný podíl na vítězství Sampdorie měl záložník Bruno Fernandes, jenž v první půli otevřel skóre a po změně stran připravil svým spoluhráčům zbylé dvě branky.

Ve večerním utkání porazili fotbalisté AC Milán před vlastními fanoušky Chievo 3:1. Domácí vedli od 24. minuty zásluhou Carlose Baccy, ale hosté před přestávkou z penalty srovnali a dlouho drželi vyrovnané skóre. V 70. minutě ho ale změnil druhým gólem Bacca, výhru Milána pak ještě z pokutového kopu potvrdil Gianluca Lapadula.

Výsledky 27. kola: AS Řím - Neapol 1:2 (89. Strootman - 26. a 50. Mertens), Sampdoria Janov - Pescara 3:1 (18. Bruno Fernandes, 58. Quagliarella, 68. Schick - 32. Cerri), AC Milán - Chievo 3:1 (24. a 70. Bacca, 82. Lapadula z pen. - 43. De Guzman z pen.).