Juventus natáhl sérii bez porážky, AC Milán prohloubil své trápení

JEDINÝ STŘELEC ZÁPASU. Záložník Juventusu Turín Kwadwo Asamoah (uprostřed) svým gólem rozhodl utkání proti Fiorentině. | foto: AP

9 2014
Fotbalisté AC Milán prožívají neúspěšný ročník. Což potvrdili i ve 27. kole italské ligy, ve kterém prohrál 0:1 na hřišti Udine. Bez bodu zůstali už podruhé za sebou a v tabulce jsou daleko za pohárovými příčkami. Vedoucí Juventus Turín naopak porazil Fiorentinu 1:0 a navýšil počet ligových zápasů za sebou bez porážky na devatenáct.

Juventus drží na čele tabulky náskok už 14 bodů před AS Řím, které má však zápas k dobru.

Fiorentina naopak již počtvrté za sebou nezískala tři body, zůstává ale na čtvrtém místě. Oba týmy se navíc znovu utkají již ve čtvrtek v prvním osmifinálovém zápase Evropské ligy.

Jedinou branku utkání vstřelil ve 42. minutě ghanský záložník Kwadwo Asamoah a zaznamenal tak svou druhou trefu v sezoně. Fiorentina i přes svůj tlak v druhém poločase nedokázala vyrovnat, největší šanci měl v 80. minutě Brazilec Ryder, jenž hlavou trefil břevno.

Udine, které se dočkalo výhry v lize po třech bodových ztrátách, vyšla proti AC Milán odveta za říjnový duel na San Siru, v němž domácím podlehlo stejným výsledkem.

O jedinou branku zápasu se postaral v 67. minutě svou devátou trefou v sezoně nejlepší klubový střelec Di Natale, který doklepl do odkryté branky přízemní centr Fernandese.

Milánský klub má po 27 odehraných zápasech na kontě deset porážek, což je jeho nejhorší bilance od ročníku 1996/97.

Catania doma remizovala s Cagliari 1:1 a zůstává na předposledním, sestupovém místě. Záložník Jaroslav Plašil, který v minulém utkání nastoupil v základní sestavě a odehrál více než hodinu, zůstal tentokrát opět jen mezi náhradníky.

Domácí nedokázali přetlačit soupeře ani přesto, že soupeř dohrával posledních dvacet minut bez vyloučeného Danila Avelara.

Inter Milán porazil FC Turín 1:0 zásluhou gólu Rodriga Palacia, jenž hlavou překonal brankáře Padelliho. Pro Palacia to byla už dvanáctá trefa v sezoně.

Parma prodloužila sérii bez prohry na 15 zápasů. V souboji o šesté místo si na domácím hřišti poradila s Hellasem Verona, první branku utkání vstřelil ve 20. minutě Francouz Jonathan Biabiany po špatné domluvě brankáře Rafaela s jedním z obránců. V nastavení druhého poločasu upravil na konečných 2:0 střídající záložník Ezequiel Schelotto. Český útočník Michael Rabušic do zápasu v dresu Verony nenastoupil.

Neapol před měsícem vyřadila AS Řím z Italského poháru, když mu v semifinálovém dvojutkání nastřílela pět branek, tentokrát ale na nejlepší ligovou defenzivu dlouho nemohla vyzrát. Až v 81. minutě se trefil hlavou José Callejón, jehož pokus zapadl od břevna do sítě. AS v lize prohrál teprve podruhé v sezoně.

Výsledky 27. kola: Udine - AC Milán 1:0 (67. Di Natale), Catania - Cagliari 1:1 (62. Bergessio - 53. Vecino),  Juventus Turín - Fiorentina 1:0 (42. Asamoah), Boloňa - Sassuolo 0:0, Chievo - FC Janov 2:1 (5. a 90.+3 Paloschi oba z pen. - 88. Gilardino), Inter Milán - FC Turín 1:0 (30. Palacio), Lazio Řím - Bergamo 0:1 (60. Moralez), Parma - Hellas Verona 2:0 (20. Biabiany, 90.+2 Schelotto), Sampdoria Janov - Livorno 4:2 (49. Krstičič, 53. vlastní Ceccherini, 68. Okaka, 75. Gabbiadini - 19. a 27. Ibrahima), Neapol - AS Řím 1:0 (81. Callejón).