Hušbauer odehrál v italské lize první minuty, AS Řím znovu remizoval

Jeremy Menez z AC Milán proměňuje penaltu v utkání s Veronou. | foto: AP

8 2015
Josef Hušbauer se konečně dočkal. Český záložník odehrál po zimním příchodu ze Sparty v dresu Cagliari první minuty v italské lize. Konkrétně 14 na hřišti Sampdorie Janov, kde jeho tým podlehl 0:2. Fotbalisté druhého AS Řím hráli na půdě Chieva Verona 0:0, remizovali tak už v osmém z posledních devíti utkání a vedoucí Juventus jim může v pondělí odskočit na rozdíl jedenácti bodů.

Hušbauer odehrál posledních 14 minut. Do utkání nastoupil až krátce poté, co hvězdný kamerunský útočník Samuel Eto’o zvýšil skóre duelu na konečných 2:0 pro janovský tým.

AS Řím sice pošestnácté v řadě v lize neprohrál, hned deset těchto utkání ale skončilo remízou a druhý celek tabulky pomalu ztrácí šanci v boji o titul. Na půdě Chieva za hosty výrazněji zahrozili pouze v prvním poločase Iturbe a Gervinho.

Ošklivé zranění si v duelu přivodil devatenáctiletý obránce Mattiello, jenž ve veronském celku hostuje z Juventusu. Při střetu s Nainggolanem si zlomil nohu.

Třetí Neapol neudržela proti Interu Milán dvoubrankové vedení a remizovala 2:2. Na AS Řím tak dál ztrácí čtyři body.

Neapol byla od začátku aktivnějším týmem, do největší šance prvního poločasu se po půlhodině hry dostal Higuaín, z voleje však přestřelil bránu. V druhém dějství se Neapol už dostala do vedení, po Henriqueho přesném centru se hlavou prosadil slovenský reprezentant Hamšík. V 63. minutě zdvojnásobil Higuaín náskok povedenou střelou, jež se odrazila za gólmana Handanoviče od tyče.

V 72. minutě ale vstřelil kontaktní gól Palacio a tentýž hráč byl o několik minut později faulován Henriquem v pokutovém území. Obránce domácích obdržel druhou žlutou kartu v zápase a s 15 góly nejlepší střelec Interu Icardi nařízenou penaltu proměnil.

AC Milán přišel v páté minutě nastavení o vítězství a s Hellasem Verona remizoval 2:2. Hellas se na San Siru dostal do vedení díky pokutovému kopu kanonýra Lucy Toniho, krátce před přestávkou ale srovnal Jérémy Ménez rovněž z penalty. Ze hry tak padl gól až dvě minuty po změně stran, kdy míč do vlastní branky srazil Panajotis Tachtsidis.

AC Milán v závěru vsadil vše na defenzivu a nevyplatilo se mu to. Z poslední akce Hellasu v utkání se prosadil střídající útočník Nicolás López.

Udine nezačalo s Turínem dobře, po čtvrt hodině otevřel skóre nejlepší střelec hostů Quagliarella. Hned o dvě minuty později ale vyrovnal desátou trefou v sezoně kanonýr Di Natale a k obratu přispěl v 25. minutě vlastním gólem Molinaro. Na začátku druhé půle využil Di Nataleho centru Wagué a Turínu k třináctému bodovému zisku v řadě nepomohl ani gól Benassiho ze 69. minuty.

Empoli i Janovu se v posledních kolech dařilo a ve vzájemném zápase si týmy rozdělily body. Hosté byli sice od 27. minuty blíže vítězství po gólu Nianga, cenný bod pro Empoli ale zachránil Barba.

Výsledky 26. kola: Sampdoria Janov - Cagliari 2:0 (33. De Silvestri, 72. Eto’o), AC Milán - Hellas Verona 2:2 (41. Ménez z pen., 47. vlastní Tachtsidis - 18. Toni z pen., 90.+5 López), Cesena - Palermo 0:0, Chievo - AS Řím 0:0, Empoli - FC Janov 1:1 (66. Barba - 27. Niang), Parma - Bergamo 0:0, Udine - FC Turín 3:2 (17. Di Natale, 25. vlastní Molinaro, 49. Wagué - 15. Quagliarella, 69. Benassi), Neapol - Inter Milán 2:2 (51. Hamšík, 63. Higuaín - 72. Palacio, 87. Icardi z pen.).