Zemanovo AS Řím slaví první výhru, porazilo Inter. Vede Juventus

22:50,  aktualizováno  2. září 23:03
První vítězství pod vedením trenéra Zdeňka Zemana vybojovali fotbalisté AS Řím, ve druhém kole italské ligy vyhráli na Interu Milán 3:1. Dvě kola, šest bodů. Úřadující mistr italské ligy Juventus je po dvou kolech stoprocentní, tentokrát zdolal Udine 4:1.

SPOKOJENÝ KOUČ. Zdeněk Zeman má důvod k radosti, fotbalisty AS Řím dovedl k vítězství nad Interem Milán. | foto: AP

AS Řím porazil Inter díky dvěma brankám z druhého poločasu. Na Lorenziho vedoucí gól z 15. minuty ještě dokázala ještě v závěru poločasu reagovat letní posila z konkurenčního AC Cassano, branky Osvalda a Marquinha z druhé půle už ale znamenaly plný bodový zisk pro hosty z hlavního města.

Juventus, který v v poslední sezoně získal titul bez porážky, má po dvou kolech šest bodů. Zato třetí tým minulého ročníku Udine zůstává bez bodu.

Turínský celek poslal na hřišti Udine do vedení z penalty Arturo Vidal. Snížení domácího Andrey Lazzariho přišlo v 78. minutě pozdě, soupeř totiž zásluhou Mirka Vučiniče a dvou zásahů Sebastiana Giovinca v té době vedl už 4:0.

Plný počet bodů mají po dvou kolech vedle Juventusu ještě Neapol, jež i díky gólu Slováka Hamšíka porazila 2:1 Fiorentinu, a také Lazio. Římskému celku pomohl k výhře 3:0 nad Palermem dvěma trefami německý kanonýr Klose, jehož na poslední minuty vystřídal český útočník Libor Kozák.

AC Milán začal cestu za nápravou překvapivé domácí porážky 0:1 se Sampdorií Janov z úvodního kola dobře.

V 16. minutě otevřel Pazzini skóre z penalty, avšak ze stejné situace se nemýlil tři minuty před přestávkou ani útočník soupeře Alessandro Diamanti.

Další ztrátu favorita však odvrátil dalšími dvěma brankami v poslední čtvrthodině Pazzini, který před týdnem přišel z Interu. Opačným směrem AC poslalo útočníka Antonia Cassana a navíc 7,5 milionu eur (asi 186 milionů korun).

FC Turín porazil v duelu nováčků Pescaru 3:0. Roli mu ulehčilo především vyloučení Christiana Terlizziho za penaltový faul. Rolando Bianchi sice pokutový kop neproměnil, jeho zaváhání ale už za sedm minut napravil Alessandro Sgrigna.

Ve druhém poločase přidali další branky Matteo Brighi a Bianchi. Nejlépe střílející tým posledního ročníku druhé italské ligy Pescara zůstává po dvou zápasech bez gólu i bodu, turínský tým má po remíze 0:0 se Sienou a dnešní výhře kvůli odpočtu na kontě jen tři body.

Výsledky 2. kola: FC Turín - Pescara 3:0 (34. Sgrigna, 59. Brighi, 62. Bianchi), Boloňa - AC Milán 1:3 (41. Diamanti z pen. - 16. z pen., 77. a 85. Pazzini), Udine - Juventus Turín 1:4 (78. Lazzari - 53. a 71. Giovinco, 14. Vidal z pen., 45. Vučinič), Cagliari - Bergamo 1:1 (90. Ekdal - 81. Denis), Catania - FC Janov 3:2 (66. a 68. Bergessio, 84. Lodi - 26. Kucka, 82. Jankovič), Inter Milán - AS Řím 1:3 (45. Cassano - 15. Florenzi, 67. Osvaldo, 81. Marquinho), Lazio Řím - Palermo 3:0 (39. a 82. Klose, 56. Candreva), Neapol - Fiorentina 2:1 (55. Hamšík, 75. Dzemaili - 87. Jovetič), Parma - Chievo 2:0 (32. Belfodil, 86. Rosi), Sampdoria Janov - Siena 2:1 (45. M. López, 68. Gastaldello - 62. Vergassola).