Úžasný Totti dvěma góly vyrovnal římské derby a udělal si „selfie“

SELFIE. Francesco Totti z AS Řím, který v derby proti Laziu dvakrát přesně pálil, si udělal na trávníku selfie. | foto: AP

11 2015
Ač je mu už 38 let, Francesco Totti stále patří ke klíčovým fotbalistům AS Řím. Znovu to ukázal v 18. kole italské ligy, kdy dvěma góly vyrovnal derby proti Laziu na konečných 2:2. Nadále se nedaří AC Milán.

AS Řím prohrál první poločas 0:2, takže mířil ke třetí ligové porážce v sezoně. Jenomže po přestávce začal úřadovat kapitán Totti.

Když v 64. minutě svým druhým gólem v zápase vyrovnal, vzal si za postranní čárou mobilní telefon a s fanoušky v zádech si vyfotil populární „selfie“. Proti Laziu, odvekému rivalovi AS, se trefil pojedenácté v kariéře.

Vedení v tabulce díky ztrátě AS Řím navýšil Juventus Turín, který porazil Neapol 3:1.

Úřadujícího mistra poslal do vedení ve 29. minutě povedeným volejem Pogba. Po hodině hry odpověděl z rohu Britos, ale v 69. minutě vrátil Juventusu náskok z další standardní situace Cáceres. V nastavení ještě přidal třetí gól hostů Vidal.

Dál se trápí AC Milán, který remizoval na hřišti FC Turín 1:1 a z posledních tří utkání získal pouze dva body. Nadále se tak pohybuje mimo příčky zaručující postup do evropských pohárů.

AC Milán se přitom už ve třetí minutě dostal do vedení. Glik zatahal v pokutovém území Méneze za dres a sám faulovaný útočník a nejlepší střelec milánského týmu penaltu proměnil.

Italská liga - 18. kolo

Po zbytek poločasu byl ovšem lepší Turín a navíc se dostal do přesily, jelikož byl po druhé žluté kartě vyloučen De Sciglio.

Turínu se i přes množství šancí dlouho nedařilo početní převahu využít. Až v 81. minutě dokázal vyrovnat po Peresově rohovém kopu polský reprezentant Glik, jenž se v této sezoně prosadil popáté.

Cagliari na svém stadionu zdolalo 2:1 poslední Cesenu, ukončilo sérii devíti ligových zápasů bez vítězství. Josef Hušbauer, čerstvá posila ze Sparty, za sicilský tým ještě nastoupit nemohl.

Inter Milán porazil FC Janov 3:1 a zaznamenal první domácí vítězství od listopadového návratu trenéra Roberta Manciniho. Už v prvním poločase skórovali Palacio a Icardi.

V závěru snížil Izzo, ale dvě minuty před koncem přidal třetí gól milánského celku Vidič. Srbský obránce se trefil poprvé od letního příchodu z Manchesteru United.

Výsledky 18. kola: Sassuolo - Udine 1:1 (15. Zaza - 26. Théréau), FC Turín - AC Milán 1:1 (81. Glik - 3. Ménez z pen.), Inter Milán - FC Janov 3:1 (12. Palacio, 39. Icardi, 88. Vidič - 85. Izzo), AS Řím - Lazio Řím 2:2 (48. a 64. Totti - 25. Mauri, 29. Felipe Anderson), Bergamo - Chievo 1:1 (72. Zappacosta - 90. Lazarevič), Cagliari - Cesena 2:1 (11. Joao Pedro, 27. Donsah - 89. Brienza), Fiorentina - Palermo 4:3 (20. Pasqual, 51. Basanta, 64. Cuadrado, 74. Joaquín - 59. a 61. Quaison, 81. Belotti z pen.), Hellas Verona - Parma 3:1 (39. Sala, 72. Toni, 90.+1 Valoti - 63. Lodi), Sampdoria Janov - Empoli 1:0 (49. Eder), Neapol - Juventus Turín 1:3 (64. Britos - 29. Pogba, 69. Cáceres, 90.+4 Vidal).