Inter Milán si čtyřmi góly pojistil vedení v tabulce, AC bral jen bod

Mauro Icardi (vlevo) z Interu Milán přesně pálí do sítě Udine. | foto: AP

13 2015
Inter Milán zůstal v čele italské fotbalové ligy i po 16. kole. Na hřišti Udine vyhrál vysoko 4:0. Jeho městský rival AC Milán ztratil body po remíze 1:1 s posledním Hellasem Verona. Ve šlágru víkendu Juventus porazil Fiorentinu 3:1 a vyšvihl se na čtvrté místo tabulky.

AC Milán vydrželo vedení na domácím stadionu nad Hellasem Verona jen okamžik. Už čtyři minuty po vedoucí brance Baccy fauloval De Jong a rozhodčí kromě nařízení penalty Nizozemce také vyloučil.

Pokutový kop bezpečně proměnil kapitán Hellasu Toni, jehož tým uhrál sedmou remízu v sezoně, na vítězství však nadále čeká.

Nigel de Jong (vpravo) z AC Milán v souboji  Federicem Vivianim z Hellasu Verona.

Nigel de Jong (vpravo) z AC Milán v souboji Federicem Vivianim z Hellasu Verona.

Udine proti vedoucímu Interu nepůsobilo zakřiknutě a soupeře přestřílelo 19:13. Domácí však ztroskotali na nepřesnostech a milánský klub také několikrát podržel gólman Handanovič.

Naopak Inter byl efektivní v zakončení a už v prvním poločase si zajistil dvougólový náskok. Pátou brankou v sezoně otevřel skóre Icardi. Druhý gól přidal o chvíli později Jovetič, který efektně přeloboval brankáře Karnezise.

V závěru využil další chyby domácí obrany Icardi a v 86. minutě stanovil konečné skóre střídající Brozovič.

Juventus porazil Fiorentinu 3:1. Dva góly byl k vidění během úvodních šesti minut. Už ve třetí dostali hosté z Florencie výhodu pokutového kopu, který zužitkoval Iličič. Vzápětí však přehlavičkoval obloučkem brankáře Cuadrado a vyrovnal.

O rozhodující gól se postaral z dorážky Mandužkič, v nastavení pojistil šestou výhru Juventusu v Serii A za sebou Dybala. Po nejhorším vstupu do soutěže se tak turínský velkoklub postupně propracovává do čela, na první příčku mu chybí už jen šest bodů.

Chievu proti Bergamu hodně pomohl k výhře 1:0 stoper soupeře Cherubin, který nesmyslně mimo hru udeřil hlavou protihráče a byl vyloučen.

Incident se navíc odehrál v pokutovém území, penaltu však chytil brankář Sportiello. Toho nakonec překonal ze hry Birsa a zajistil Chievu tři body.

Výsledky 16. kola: FC Janov - Boloňa 0:1 (90.+2 Rossettini), Palermo - Frosinone 4:1 (5. Goldaniga, 17. Vázquez, 60. Trajkovski, 86. Gilardino - 24. Sammarco), Udine - Inter Milán 0:4 (23. a 83. Icardi, 31. Jovetič, 86. Brozovič), AC Milán - Hellas Verona 1:1 (52. Bacca - 56. Toni z pen.), Chievo - Bergamo 1:0 (76. Birsa), Empoli - Carpi 3:0 (46. a 61. Maccarone, 51. Saponara), Neapol - AS Řím 0:0, Juventus Turín - Fiorentina 3:1 (6. Cuadrado, 80. Mandžukič, 90.+1 Dybala - 3. Iličič z pen.). zápas Sassuolo - FC Turín byl odložen kvůli mlze.