Inter si zastřílel a je v čele ligy, Fiorentina doma musela dotahovat

SRDÍČKOVÁ OSLAVA. Jeison Murillo z Interu Milán se raduje z branky v zápase s Frosinone. | foto: AP

22 2015
Počtvrté za sebou zvítězili, díky tomu jsou v čele ligy. Fotbalisté Interu Milán na špici tabulky vystřídali Neapol, která si vedení užila jen několik hodin. Frosinone porazili 4:0 a potvrdili, že mají výbornou formu.

Inter sice musel v osmé minutě skvělým zákrokem proti Soddimově střele podržet brankář Handanovič, od té doby však milánský tým nováčka Serie A přehrával. Gólově se poprvé prosadil po půlhodině zásluhou dorážky Biabianyho.

Po přestávce se nejprve po povedené spolupráci s Ljajičem trefil Icardi a v závěru přidali další góly Murillo s Brozovičem. Inter zvítězil počtvrté v řadě, brankář Handanovič navíc ve stejném počtu zápasů neinkasoval.

Neapol zvítězila po brankách Lorenza Insigneho a Gonzala Higuaína na hřišti Verony 2:0 a na čas se dostala na první místo tabulky.

Na půdě posledního týmu tabulky jasně dominovala, v první půli měla držení míče přes 70 procent, gól však z převahy vytěžit nedokázala. Podařilo se jí to až po přestávce. Nejprve se i díky tyči trefil Insigne a chvíli nato přidal druhou branku Higuaín.

Přeskočit Neapol mohla už Fiorentina, doma však nedokázala porazit Empoli. A to mohla být za remízu ještě ráda, po poločase totiž prohrávala 0:2, domácím se však zásluhou dvou branek Kaliniče podařilo vyrovnat.

Fiorentina nicméně vyrovnala bilanci 28 bodů z 13 zápasů, kterou měla i v ročníku 1968/69, kdy naposledy vyhrála italský titul.

Doma nezvítězilo ani římské Lazio, které remizovalo s Palermem 1:1. I přes vyrovnání ve čtvrté minutě nastavení prohrálo Sassuolo na hřišti Janova, o minutu později totiž o výhře domácího týmu rozhodl Pavoletti.

O výhře Juventusu nad AC Milán v sobotu rozhodl Argentinec Paulo Dybala, letní posila z Palerma. Jediným gólem zápasu z 65. minuty potěšil i spoluhráče Gianluigi Buffona - zkušený brankář oslavil vítězstvím dvacet let v italské lize.

Šestinásobný vítěz ligy a mistr světa z roku 2006 debutoval v italské nejvyšší soutěži 19. listopadu 1995 v brance Parmy a v duelu s AC Milán, který se později stal mistrem, udržel rovněž nulu.

Hráči AS Řím remizovali s Boloňou 2:2. V tabulce tak pouze dotáhli vedoucí dvojici Fiorentina, Inter Milán, která má ale k dobru nedělní duely 13. kola.

Boloňa šla do zápasu povzbuzená dvěma vítězstvími v posledních zápasech, které ji posunuly ze sestupové zóny, a i nad jasným favoritem vedla po trefě Adama Masiny.

Římany po přestávce na silně podmáčeném trávníku spasily dvě penalty. Nejprve po ruce Anthonyho Mouniera vyrovnal z pokutového kopu Miralem Pjanič, v 71. minutě pak byl faulován Juan Iturbe a trefil se Edin Džeko. Domácí však dostali tři minuty před koncem také příležitost kopat penaltu a Mattia Destro z ní srovnal na konečných 2:2.

Výsledky 13. kola: Boloňa - AS Řím 2:2 (14. Masina, 87. Destro z pen. - 52. Pjanič z pen., 71. Džeko z pen.), Juventus Turín - AC Milán 1:0 (65. Dybala), Hellas Verona - Neapol 0:2 (67. Insigne, 74. Higuaín), Bergamo - FC Turín 0:1 (52. Bovo), Carpi - Chievo 1:2 (61. vlastní Gamberini - 8. Inglese, 14. Meggiorini), FC Janov - Sassuolo 2:1 (61. Rincon, 90.+5 Pavoletti - 90.+4 Acerbi), Fiorentina - Empoli 2:2 (56. a 61. Kalinič - 18. Livaja, 27. Büchel), Lazio Řím - Palermo 1:1 (70. Candreva z pen. - 21. Goldania), Udine - Sampdoria Janov 1:0 (34. Agyemang-Badu), Inter Milán - Frosinone 4:0 (23. Biabiany, 53. Icardi, 87. Murillo, 90.+2 Brozovič).