Juventus nasázel poslednímu sedm gólů, Neapol vyhrála těsně

Gólová radost hráčů Juventusu Turín, úspěšným střelcem byl Fernando Llorente (vlevo). | foto: Reuters

9 2014
Svou nejvyšší výhru v italské lize od roku 1983 oslavili fotbalisté Juventusu. Lídr tabulky v 11. kole znemožnil Parmu výsledkem 7:0 a má dál tříbodový náskok na druhý AS Řím, který porazil FC Turín 3:0. Třetí Neapol, která se v Evropské lize střetne se Spartou, vyhrála 1:0 na hřišti Fiorentiny a bodovala poosmé za sebou.

Před 31 lety deklasoval Juventus 7:0 fotbalisty Ascoli. Na výhře nad Parmou se dvěma góly podíleli útočníci Fernando Llorente, Carlos Tévez a Álvaro Morata. Poslední Parma utrpěla nejvyšší debakl v historii. Dosud v italské lize prohrála dvakrát 0:5, a to s Interem Milán a právě Juventusem v roce 1991.

Tentokrát ji načal dorážkou Llorente. Následně parádní střelou z dálky zvýšil Lichtsteiner a ještě do poločasu hosty zlomil dalším doklepnutím Llorente.

Druhou půli pak začal neuvěřitelným sólem přes čtyři protihráče Tévez a svou akci přes polovinu hřiště zakončil gólovou střelou. Chvíli nato argentinský kanonýr přidal druhý zásah a vylepšil svou bilanci už na 12 gólů v této sezoně. V závěru destrukci Parmy završil dvěma zásahy střídající Morata.

Neapol ztrácí na třetím místě na Juventus sedm bodů. O jediný gól zápasu s Fiorentinou se postaral argentinský kanonýr Gonzalo Higuaín, který se trefil ve čtvrtém utkání po sobě.

Neapol nastoupila v sestavě: Cabral - Maggio, Albiol, Koulibaly, Ghúlam - Jorginho, López - Callejón, Hamšík (75. De Guzmán), Insigne (25. Mertens) - Higuaín (85. Henrique).

AC Milán zůstává sedmý. V Janově vedl po trefě Stephana El Shaarawyho, v nastavení prvního poločasu ale neuhlídala jeho obrana Stefana Okaku a bylo vyrovnáno. Po změně stran byla napřed po gólu Edera Sampdoria, o vyrovnání na konečných 2:2 se postaral Jérémy Ménez.

Chievo se dočkalo první výhry od poloviny září, když doma porazilo 2:1 Cesenu. Hosté sice dvě minuty před koncem srovnali, ale v nastavení rozhodl o triumfu Chieva svým druhým gólem v zápase útočník Pellissier.

Výsledky 11. kola: Sassuolo - Bergamo 0:0, Sampdoria Janov - AC Milán 2:2 (45.+1 Okaka, 51. Eder - 10. El Shaarawy, 65. Ménez), Cagliari - FC Janov 1:1 (16. Farias - 53. vlastní Rossettini), Chievo - Cesena 2:1 (48. a 90. Pellissier - 88. Djurič), Empoli - Lazio Řím 2:1 (52. Barba, 55. Maccarone - 66. Djordjevič), Juventus Turín - Parma 7:0 (23. a 36. Llorente, 50. a 58. Tévez, 76. a 88. Morata, 29. Lichtsteiner), Palermo - Udine 1:1 (42. Dybala - 5. Théréau), Fiorentina - Neapol 0:1 (61. Higuaín), AS Řím - FC Turín 3:0 (8. Torosidis, 27. Keita, 58. Ljajič), Inter Milán - Hellas Verona 2:2 (18. a 48. Icardi - 10. Toni, 89. López).