Jablonec zničil Duklu. Nepřeceňoval bych to, krotí Hübschman nadšení

Tomáš Hübschman | foto: Ladislav Němec, MAFRA

6 2014
Obrovské množství odebraných míčů soupeřům a minimum zkažených přihrávek. Zkušený záložník jabloneckých fotbalistů Tomáš Hübschman zapadl do soukolí nově tvořeného týmu jako ideální součástka. Neocenitelnou černou práci uprostřed hřiště dokonale předvedl mnohonásobný český reprezentant i v páteční noční předehrávce 10. kola 1. ligy při domácí drtivé výhře 6:0 nad Duklou Praha a v roli kapitána vede jablonecké mužstvo v boji o čelo tabulky s Plzní a pražskou Spartou.

„Přechodová fáze do útoku s tím, že máme balon na noze, je určitě lepší než v těch prvních kolech, ale myslím si, že furt je co zlepšovat,“ tvrdí 33letý jablonecký záložník, jenž se do české ligy vrátil po úspěšných deseti letech v ukrajinském velkoklubu Šachtar Doněck.

V čem je současná síla Jablonce?
Před čtrnácti dny jsme doma ztratili po remíze dva body s Českými Budějovicemi a takové otázky o naší síle jste nám nedávali. Takže bych to po výhře 6:0 nad Duklou nijak nepřeceňoval a zůstal oběma nohama na zemi.

V obou zmiňovaných zápasech jste měli velkou spoustu šancí, ale vyšlo to až proti Dukle. Proč?
Rozdíl byl v tom, že jsme Dukle dali brzo góla, pak se nám povedlo dát rychle další dva, a to se pak hraje vždycky líp. S Budějovicemi jsme tam naopak nemohli za devadesát minut dostat nic. Takže z tohoto pohledu to pro nás bylo s Duklou lehčí. Ale i ta naše hra se pomalu zlepšuje, dostáváme se líp na balon, jsou tam nějaké světlé momenty a kombinace, které bychom chtěli furt zlepšovat.

Úvodní minuty do vašeho prvního gólu měla Dukla dvě slibné šance, nevystrašilo vás to nějak?
To ne. Každý zápas chceme začít tak, abychom měli tlak a dostali se co nejdříve k bráně soupeře a do zakončení, abychom chytli fanoušky. Ne vždycky se nám to povedlo, ale s Duklou to bylo od páté minuty z naší strany v tomto směru lepší.

Po desátém kole to vypadá, že se váš tým spolu s Plzní a Spartou oddělují zbytku ligy, vypadá to na boj těchto tří týmů o titul?
Myslím, že bychom se ještě neměli dívat na to, co je teď. My se snažíme ke každému zápasu přistupovat tak, abychom získali co nejvíc bodů, a až po třicátém kole uvidíme, kde skončíme.

Máte za sebou třetinu ligy, v čem vidíte posun hry nového Jablonce od prvního kola?
Víc se snažíme hrát odzadu po zemi a dostávat se přes lajny až do útočné fáze. Přechodová fáze do útoku s tím, že máme balon na noze, je určitě lepší než v těch prvních kolech, ale myslím si, že furt je co zlepšovat. Je tam pořád hodně situací, kdy buď jdeme do ztráty nebo do nějakého dlouhého nepřesného balonu.

A co defenziva? V posledních čtyřech soutěžních zápasech jste nedostali ani gól.
Budeme doufat, že to tak je, že jsme vzadu také lepší. Ale je to i otázka soupeřů. Měli jsme v těch posledních zápasech týmy, které nás, co se týče obrany, moc neprověřily. To nás ještě čeká, přijdou kola, kdy budeme muset mnohem víc bránit a spíš se zaměřovat na nějaké brejky. Teď to bylo naopak, že my jsme hráli s balonem do plný obrany.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28