Hradec uzavřel přípravu vítězně. Hra byla podle představ, řekl kouč

Hradečtí fotbalisté při letní přípravě (ilustrační foto). | foto: Ladislav Němec, MAFRA

15 2013
Někdo může namítnout, že hráli jen s druholigovými soupeři, ale to nic nemění na tom, že královéhradečtí fotbalisté se s přípravnými zápasy na novou sezonu rozloučili se ctí. V domácím prostředí tréninkového centra mládeže v areálu Bavlna totiž nejenže porazili Chrudim 3:0, ale také se prezentovali pěkným výkonem, na který se dobře dívalo.

Ostatně to ocenila i pětistovka přítomných fanoušků.

Byla to letos v létě jejich první a zároveň poslední možnost vidět svůj tým hrát přímo v Hradci. "V prvních deseti minutách jsem sice s naší hrou spokojen nebyl, ale pak jsme se zlepšili, hráli jsme dobře kombinačně a vytvářeli si šance," uvedl trenér hradeckého týmu Luboš Prokopec.

Hradec je využíval jen do přestávky a pokud by trenér chtěl následující víkend vybírat sestavu pro pohárový duel podle sobotního utkání s Chrudimí, víc šancí zahrát si by měli fotbalisté, kteří nastoupili do první půle. "Hra byla podle mých představ," netajil kouč.

13. července: Hradec - MFK Chrudim 3:0

Utkání s Chrudimí bylo sedmým přípravným duelem letošního léta, generálku na nový ročník Národní fotbalové ligy obstará víkendový zápas prvního kola Poháru České pošty.

Poslední červencovou neděli se pak Hradečtí postaví Pardubicím v prvním kole ligové soutěže.

"Pohár bereme jako normální mistrovské utkání a půjdeme do toho naplno," uvedl trenér.

Hradec si na poslední tři přípravné zápasy vybral soupeře z fotbalové ligy buď Národní (Ústí nad Labem,Táborsko), či z České (Chrudim). Dvakrát vyhrál, jednou remizoval, ale pro tým je určitě také důležité, že nastřílel devět gólů, tedy v průměru tři na zápas.

V duelu s Chrudimí se o to zasloužili Asim Zec, Ondřej Kraják a Radek Voltr, kteří už do přestávky svému týmu zařídili tříbrankový náskok. Po ní se sice nikdo z Hradeckých do chrudimské sítě už netrefil, ale šancí k tomu měli opět několik, největší Shejbal, Malinský a Voltr.

1. Fotbal Třinec 4 3 0 1 5:3 9
2. Slezský FC Opava 4 2 2 0 12:5 8
3. Dynamo České Budějovice 3 2 1 0 6:3 7
FC Hradec Králové 3 2 1 0 6:3 7
5. FK Viktoria Žižkov 4 1 3 0 8:3 6
6. FK Pardubice 4 2 0 2 5:4 6
7. Graffin Vlašim 3 2 0 1 5:5 6
8. FK Olympia Praha 4 1 2 1 6:6 5