Hradec Králové - Příbram 2:0, hosté prožívají nejhorší start v historii

Královéhradečtí fotbalisté slaví gól. Uprostřed Adam Vlkanova. | foto: Marek Podhora, MAFRA

10 2016
Ještě ani jednou se fotbalisté Příbrami netrefili v letošním ligovém ročníku. Hrozivou bilanci nedokázali vylepšit ani na hřišti Hradce Králové, kde prohráli 0:2. Dál tak zůstávají na dně tabulky bez jediného bodu a hned od začátku soutěže si komplikují boj o záchranu.

Příbram zažívá nejhorší start v historii ligy. Zůstávat po šesti kolech bez bodu i vstřeleného gólu, to se ještě nikomu nestalo. Středočeši na branku čekají v nejvyšší soutěži celkem 667 minut, což je nejvíc v klubové historii.

Příbram udělala přes reprezentační přestávku několik změn. Nasadila novou posilu do zálohy Borka, na beku začal hrát mladík Pecháček a především přešla na hru se dvěma útočníky. Ovšem požadované zlepšení to nepřineslo, když za celý zápas vystřelila jen jednou na branku.

Hradec byl od začátku výrazně aktivnějším týmem a vypracovával si více šancí. V první půli šlo však často spíše o náznaky, než o opravdové zakončení. Vždy domácím chybělo pár centimetrů.

V sestavě Hradce dostal kvůli zranění Vlkanovy po napadení na ulici šanci útočník Pázler, který po změně stran ukázal, proč byl v minulé sezoně nejlepším střelcem týmu v druhé lize. Příbram několik závarů ještě přežila, ovšem v 57. minutě už kapitulovala. Trubač zatáhl míč do vápna, sám svou šanci ještě nevyužil, ale míč se dostal k Pázlerovi a ten už Hrušku prostřelil.

Vzápětí hostující gólman zlikvidoval hlavičku Žondry, ale v 66. minutě přišla pojistka. Janoušek našel dlouhým centrem Pázlera, který si sice míč nezpracoval ideálně, ale ještě zabojoval a špičkou kopačky dokázal dostat míč do branky. Krátce na to musel Hruška předvést další skvělý zákrok proti ráně Trubače. Následně chytil i dvě velké šance Žondrovi.

Příbram už se na odpor nezmohla a znovu odešla z prázdnou. Překonala tak dosavadní nejhorší start do soutěže v podání Lázní Bohdaneč, které sice v šestém kole rovněž nebodovaly, ale aspoň daly první gól.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
6. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
7. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
8. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10