Hradec Králové - Bohemians 2:0, posun na druhé místo se nekoná

RADOST V DEŠTI. Fotbalisté Hradce slaví gól Dvořáka v utkání s Bohemians 1905. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

18 2011
Fotbalisté Bohemians 1905 prohráli v sedmém kole fotbalové ligy na hřišti Hradce Králové 0:2. Neposunuli se tak na druhé místo v tabulce. O góly se postarali Dvořák a Klapka.

Utkání Hradec Králové versus Bohemians 1905 ve videoreportáži

Hradec díky vítězství utnul nelichotivou sérii pěti porážek za sebou. Navíc vstřelil gól po dlouhých 391 minutách.

Jako první zahrozili hosté v sedmnácté minutě. Šumský našel z přímého kopu hlavu Nešpora, který ale poslal míč těsně vedle.

Chvíli nato šel do vedení Hradec. Hlavní roli hrála znovu standardní situace. Po dlouhém centru do šestnáctky se k míči dostal zcela osamocený Malinský, vrátil ho před branku, kde ho patičkou tečoval do branky Dvořák.

Hned vzápětí se snažil o vyrovnání útočník hostů Škoda, ale v těžké pozici mířil vedle.

Ve stoprocentní šanci se těsně před půlí ocitl také hradecký útočník Malinský, který postupoval z úhlu sám na brankáře Sňozíka, ale kapitán Bohemians hosty zachránil od gólu do šatny.

Co se nepovedlo před přestávkou, povedlo se pět minut po změně stran. Klapka v souboji přetlačil Cseha a poslal míč do sítě přes padajícího Sňozíka. Brankáři Bohemians tak ještě více pokazil jubilejní 150. ligový zápas.

Hosté se sice snažili ještě s nepříznivým vývojem zápasu něco udělat, ale přes pozorně hrající obranu Hradce se těžko prosazovali. Když už se to povedlo Škodovi, jeho ránu tečovali obránci těsně nad.