Hradec Králové - Ostrava 1:0, naději na záchranu trefil Trubač

Hradečtí fotbalisté se můžou radovat z vítězství. Ilustrační snímek | foto: Radek Kalhous, MAFRA

9 2015
Královéhradečtí fotbalisté ještě mají šanci na záchranu, byť ne nijak velikou. Ve 27. kole totiž porazili Baník Ostrava 1:0. Deset minut po přestávce zařídil vítězství Daniel Trubač.

Hradec Králové ztrácí na první nesestupové místo, tedy na 14. příčku, pět bodů. Liberec má ovšem nedělní utkání proti Jablonci k dobru. Do konce soutěže navíc zbývají pouze tři kola.

První šanci zápasu si vypracoval Hradec, který výhrou ukončil sérii šesti utkání bez vítězství. Vaněčkův volej však zastavila tyč.

Ostravský Kukec o chvíli později dostal po rohu míč do branky, ale gól neplatil kvůli ofsajdu.

Souboj nejméně produktivních celků soutěže byl v první půli vyrovnaný a moc pohledných akcí nenabídl. Domácí Černý tvrdou ranou minul branku, Azevedo těsně před pauzou hlavičkoval jen do náruče hradeckého gólmana Koubka.

Po změně stran přebrali domácí iniciativu a Ostrava se většinou jen bránila. V 56. minutě Hradec se štěstím otevřel skóre. Po nedorozumění Štěpána s Pavlenkou se k míči dostal Trubač, a přestože se ostravský gólman stihl vrátit do brány, 17letý záložník vystřelil přesně a připsal si premiérový ligový gól.

V ofenzivě neškodnou Ostravu pak podržel brankář Pavlenka, když Marešovu střelu z dálky vyrazil na roh.

Východočeši vedení kontrolovali a soupeři nedali prostor na možnou odpověď. V 83. minutě mohl ještě pojistit náskok Hradce střídající Malinský, ale netrefil branku.

Ostrava tak v lize počtvrté za sebou nevstřelila gól.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39