Honduras porazil na Zlatém poháru rivala Salvador a postoupil

NA KAMERU. Jorge Claros Juarez z Hundurasu se raduje do televizní kamery poté, co vstřelil v nastavení zápasu proti Salvadoru jedinou branku zápasu. | foto: AP

13 2013
Fotbalisté Hondurasu porazili na mistrovství Severní a Střední Ameriky tradičního rivala Salvador a jako druhý tým mají jistý postup do čtvrtfinále. Zápas rozhodl gól záložníka Jorgeho Clarose, hráče skotského klubu Hibernianu, ve druhé minutě nastaveného času.

Utkání mezi Hondurasem a Salvadorem bývají tradičně vypjatá, v roce 1969 dokonce kvalifikační zápas o MS přerostl ve válečný konflikt. Během sta hodin intenzivních bojů tehdy zahynulo přes pět tisíc lidí.

V pátečním duelu na Zlatém poháru v Miami měl přitom Salvador blíž k vítězství, jenže Santamariovu střelu tři minuty před koncem zastavila tyč.

Salvador má po dvou zápasech bod a je v tabulce třetí za Hondurasem a Haiti, které zdolalo 2:0 Trinidad a Tobago. Obě branky dal útočník Maurice.

Ze tří základních skupin postoupí vždy nejlepší dvojice, do čtvrtfinále se dostanou i dva celky z třetích míst. Jistotu postupu měla jako první Panama, dnes se mohou přidat USA a Kostarika.