Groningen - Liberec 0:1, důležité vítězství zajistil vlastní gól

Liberečtí fotbalisté se radují z vítězství. V objetí brankář Tomáš Koubek a trenér Jindřich Trpišovský. | foto: AP

5 2015
Liberečtí fotbalisté se nadále drží na postupové příčce základní skupiny Evropské ligy. Na hřišti Groningenu totiž vyhráli 1:0, když si v závěru zápasu vstřelil vlastní gól domácí brankář Sergio Padt. Jediný bod na ně však ztrácí třetí Marseille.

V dalším utkání Evropské ligy nastoupí Severočeši 26. listopadu v Portugalsku proti Braze, která je v tabulce první.

„Je to obrovská úleva,“ radoval se liberecký trenér Jindřich Trpišovský. „Hráčům jsme vtloukali do hlavy, že jestli chceme mít naději na postup, musíme tady hrát na vítězství a získat tři body, protože je to v uvozovkách snadnější, než to potom honit v Braze a doma s Marseille.“

K první zajímavější šanci zápasu se dostali v osmé minutě domácí, kteří před dvěma týdny v Liberci zachránili remízu 1:1 v nastavení. Antonia napravo utekl Pokornému a našel v šestnáctce Linssena, jehož pokus zablokovala liberecká obrana.

Ta v úvodu dávala hráčům Groningenu hodně prostoru. Burnetova tvrdá rána z dálky skončila těsně vedle tyče a Hoesen z otočky vypálil nad břevno.

1. Braga 4 3 0 1 5:3 9
2. Slovan Liberec 4 2 1 1 3:2 7
3. Marseille 4 2 0 2 6:4 6
4. Groningen 4 0 1 3 1:6 1

Liberec poprvé vážněji zahrozil až ve 35. minutě. Coufalův nepřesný centr bránící Kappelhof odvrátil jen k volnému Bakošovi, jehož střelu z první pohotově vykopl gólman Padt.

Krátce poté vypálil těsně vedle i kapitán Slovanu Pavelka. Těsně před pauzou se musel vytáhnout i hostující brankář Koubek, když vyboxoval ránu Linssena a pak také odvrátil střílený centr Burneta.

Koubek se činil i na začátku druhé půle, kdy dvěma výbornými zákroky vytáhl nad břevno hlavičku Linssena i střelu Larsena z následného rohu.

Groningen - Liberec 0:1

Liberec odpověděl Shalovou střelou doprostřed branky. Po rychlé akci v domácí šestnáctce zakončoval také Bakoš, ale trefil jen obránce Larsena.

Aktivita se Liberci vyplatila v 81. minutě. Folprechtovu hlavičku po Sýkorovu rohu brankář Padt vytáhl na tyčku, ale pak si míč smolně srazil za záda.

Groningen měl v závěru velký tlak, ale v poslední minutě zachránil hostům vítězství Koubek, který opět vychytal Linssena.