Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gól za národní mužstvo je pro mě satisfakcí, řekl útočník Bednář

PRVNÍ GÓL. Roman Bednář oslavil svůj první reprezentační gól. | foto: ČTK

11 2010
Loni málem skončil s fotbalem, ale z drogové aféry se vzpamatoval a ve středu v Liberci dal Roman Bednář svůj premiérový gól za národní mužstvo.

"Věnuju ho sobě. Měl jsem těžký rok a tohle je pro mě satisfakce," řekl sedmadvacetiletý útočník anglického West Bromwiche Albion.

V Liberci proti Lotyšsku to byl jeho čtvrtý reprezentační start, Češi porazili Lotyše 4:1 a Bednář ve 49. minutě dal na 1:0. V běhu precizně zakončil k tyči Plašilova přihrávku.

"Krásně mi to přihrál, nezbývalo mi nic jiného než to uklidit do branky. Kdybych gól nedal, byl bych na sebe hodně naštvaný," řekl Bednář po utkání.

To teď naštvaný být nemusíte.
To ne, jsem spokojený. Myslím si, že všichni můžeme být rádi. Dali jsme čtyři góly, povedlo se to.

Ale první poločas ideální nebyl, chvílemi jste se trápili.
Jasně, i mně odskakovaly míče. Ale to se stává, když chcete pořád hrát, pořád se nabízíte. Málokdy se povede všechno. Ale když vezmu celý zápas, tak celkově to bylo slušný. Ve druhém poločase jsme ukázali sílu.

Video: Podívejte se na sestřih zápasu

Přípravné utkání Česko versus Lotyšsko ve videoreportáži

Prožíval jste zápas víc než v klubu?
Těžko říct, hrál jsem za národní mužstvo po dlouhé době, ale všichni kluci mi pomohli. A taky fanoušci byli v pohodě. Trochu jsem se bál, jak na mě budou reagovat, ale byli super.

Bál jste se zlých reakcí?
Když se vám stane taková věc, jako mně, tak nikdy nevíte. Chtěl jsem na hřišti nechat všechno, snad to bylo vidět.

Hlavně mužstvu pomohl váš gól, pak se rozjelo. Bylo to zlom?
Potřebovali jsem se uklidnit. Od začátku jsme do soupeře bušili, oni bránili v osmi devíti lidech. Bylo to těžký. Jak nedáte do zápasu 120 procent a nepřidáte kvalitu, neporazíte nikoho.

A vy jste v reprezentaci ukončil čekání na gól.
Zbavím se cejchu, už se mě nikdo nebude ptát, kdy se trefím za reprezentaci. Když přijedu připravený z klubu, kde budu dávat góly, tak je budu dávat i tady.

Myslíte si, že jste si řekl i o nominaci pro kvalifikaci?
Dostal jsem šanci od začátku, jsem vděčný trenérovi. Cením si toho. Dřív to nebylo ono, naskakoval jsem na pár minut. Cítil jsem, že se se mnou moc nepočítá. Teď jsem si odvedl svoje, jsem spokojen. Ale záleží na trenérovi, jestli mě povolá i příště.

I celé mužstvo si odvedlo svoje. Výsledek 4:1 dává naději do dalších měsíců. Souhlasíte?
Soustředili jsme se na to, aby nám generálka vyšla. Myslím si, že jsme ji zvládli dobře. Museli jsme ji zvládnout. Bude důležité, jak všichni hrát v klubech, jak se rozjedeme. Mně tenhle zápas i gól určitě pomůžou. O víkendu hrajeme na Chelsea, bude to těžký, ale popereme se.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze