Gól jako z reklamy, radoval se kladenský Procházka po krásné trefě

21 2009
Obránce kladenských fotbalistů Jan Procházka má v lize na kontě osm gólů. Ten poslední přidal včera. Zcela stoprocentně to pro něj bude nezapomenutelná trefa. A nejen proto, že Kladnu pomohla k cennému vítězství 2:1 v Olomouci.

Procházka už v 6. minutě překonal brankáře Drobisze krásnou střelou téměř z poloviny hřiště. "Odebral jsem balon, viděl jsem, že je gólman venku, a vyšlo mi to. Gól z půlky jako v té reklamě," radoval se kladenský kapitán.

Bylo vám hned jasné, že to bude branka?
Věřil jsem, že to tam spadne, protože brankář se pomalu ani nevracel. A míč letěl přesně.

Co tahle vaše trefa znamenala pro vývoj utkání?
Hodně nám pomohla, ale pořád nám ještě zbývalo 85 minut a museli jsme makat naplno. Chtěli jsme hrát pořád stejně a dát gól z brejku. To se nám povedlo. Škoda jen té penalty.

Byla oprávněná?
Ruka tam byla, ale tři body vezeme i tak domů.

Z Olomouce už podruhé za sebou...
Daří se nám tady, a i proto jsme si věřili. Je to o hlavě. Vítězství je zasloužené, skoro do ničeho jsme je nepustili.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4