Co s námi pak bylo? Jsme zklamaní, Real vyhrál zaslouženě, řekl Buffon

TO BOLÍ. Gianluigi Buffon a Giorgio Chiellini po porážce Juventusu Turín ve finále Ligy mistrů. | foto: AP

4 2017
On byl důvodem, proč nestranní fanoušci drželi palce Juventusu Turín. Triumf ve fotbalové Lize mistrů přáli legendárnímu Gigimu. „Ale pohár si zasloužil Real Madrid,“ řekl brankář Gianluigi Buffon po prohraném finále 1:4 v Cardiffu.

Buffonovi bude na začátku příštího roku čtyřicet a měl jednu z posledních šancí Ligu mistrů vyhrát.

Je světovým šampionem, má deset italských titulů, kdysi s Parmou vyhrál Pohár UEFA. Ale na nejprestižnější klubové scéně už prohrál třetí finále.

V roce 2003 s AC Milán, předloni s Barcelonou a v sobotu v Cardiffu proti Realu Madrid.

„Jsme zklamaní,“ řekl Buffon do televizních kamer. „V prvním poločase jsme hráli velmi dobře a mysleli jsme si, že to bylo dost na to, abychom finále vyhráli.“

Poločas byl 1:1, po přestávce vládl Real. „Nedokážu si vysvětlit, co s námi ve druhém poločase bylo. Soupeř ukázal svou třídu,“ řekl Buffon.

Dva góly mu dal Cristiano Ronaldo. Mimochodem, kdykoli proti sobě v Lize mistrů nastoupili, pokaždé ho Ronaldo překonal.