Frýdeckomístecké fotbalisty spasil až gól Wilwébera v nastavení

Útočníka Petera Nworaha (v souboji s brněnským Luďkem Pernicou) nabídl Znojmu jeho manažer. | foto: Robin Krutil, MF DNES

5 2016
To byla úleva! Fotbalisté Frýdku-Místku mají z utkání 5. kola národní ligy s Prostějovem alespoň bod. Ten jim ve třetí minutě nastavení, když Hykel po rohu vrátil míč do pokutového území, zachránil přesnou střelou Wilwéber - vyrovnal na 2:2.

„Vstup do zápasu jsme měli skvělý, jen tomu chyběl gól,“ komentoval frýdeckomístecký trenér Miroslav Nemec několik šancí. „Bohužel oba góly jsme dostali doslova po dětských chybách.“

A oba zařídil prostějovský záložník Štrombach. Nejprve rozhodčí Dubravský po jeho souboji se Švrčkem odpískal penaltu a druhý přidal sám po autovém vhazování.

„Dostat branku po autu, to se stává někde v žáčcích. Podle mě má náš tým na víc, což dokázal i při hře v deseti,“ uvedl Nemec.

Vyloučení Petera Nworaha v 75. minutě, když fauloval unikajícího protivníka, domácím boj o body zkomplikovalo. Sudí Nworahovi nejprve dal žlutou kartu, leč záložník to komentoval a musel do šaten. Pobyl tak na hřišti pouhých devět minut poté, co střídal Šichora. „Peter dostane pokutu, to se nesmí stávat,“ prohlásil trenér Nemec.

Rovněž hosté dohrávali v deseti, po druhé žluté kartě nedohrál Skwarczek.