Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fryčák ve funkci selhal a rezignoval

25 2006
Praha - Moravský fotbalový činovník Mojmír Fryčák už není hlavním vedoucím české reprezentace do 21 let. Po nedávném incidentu hráčů v Sarajevu, kteří po kvalifikačním vítězství nad Bosnou ztropili na hotelu výtržnost a způsobili škodu na hotelovém zařízení, oznámil Fryčák na jednání fotbalové exekutivy svou rezignaci na funkci u mužstva.

"Celý incident byl sice bosenskou stranou poněkud zveličen, ale na druhou stranu všechno v pořádku na tom hotelu nebylo," poznamenal svazový místopředseda Pavel Mokrý. "A pan Fryčák z toho dnes vyvodil osobní zodpovědnost a rezignoval. Výkonný výbor jeho odstoupení z funkce přijal a dočasně jeho funkci bude u jedenadvacítky vykonávat generální sekretář Petr Fousek."

Výtržnost v sarajevském hotelu se odehrál 10. října při oslavě postupu jedenadvacítky na mistrovství Evropy do Nizozemska. Vedení hotelu české hráče obvinilo, že způsobili na zařízení škodu ve výši 3800 eur, pět z nich dokonce bylo vyšetřováno na policii.

O vyrovnání škody jedná na půdě Evropské fotbalové unie (UEFA) ve švýcarském Nyonu generální sekretář Petr Fousek se svým bosenským protějškem. "Částka bude stržena z prémie, kterou celý tým za postup obdrží," řekl Mokrý, podle něhož odměna za postup činí přes milion korun na mužstvo.

Autor:


DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze