Paříž jen remizovala, přesto ve Francii vede. Na čelo se dotahuje Caen

Zlatan Ibrahimovic (vlevo) z Paris St. Germain svádí souboj o balón s Fredericem Bulotem z Remeše | foto: Reuters

20 2015
Remíza 1:1 s Remeší sice fanoušky fotbalového Paris Saint-Germain zřejmě moc nepotěšila, radost ale mohou mít aspoň z toho, že jejich tým zůstává v čele tabulky. Po šesti kolech ještě neprohrál, na kontě má čtrnáct bodů.

V pátek totiž remizovalo také Rennes, které je na druhém místě Paříži nejblíž. Proto mezi oběma kluby zůstává jednobodový rozdíl. Na třetí místo se dotáhl Caen po vítězství 2:1 nad Montpellierem.

Paříž mohla v Remeši dokonce i prohrát, gól inkasovala sedm minut před koncem a domácí fanoušci už možná začali slavit nečekané vítězství. Nakonec si ale museli nechat zajít chuť, po pár vteřinách srovnal po Pastoreho přihrávce Cavani.

Stejně bodů jako druhé Rennes má Saint Etienne, které doma porazilo Nantes. Na konci tabulky zůstává s jediným bodem Ajaccio, které prohrálo popáté v řadě. V Guingampu dohrávalo po vyloučení Sylly na konci první půle v deseti a v oslabení inkasovalo rozhodující gól na 2:1 z kopačky Brianda.

Výsledky 6. kola: Remeš - Paris St. Germain 1:1 (83. Siebatcheu - 84. Cavani), Angers - Troyes 1:0 (57. Mangani z pen.), Bastia - Nice 1:3 (24. Danic - 34. N. Mendy, 41. Germain, 90.+5 Benrahma), Caen - Montpellier 2:1 (19. Rodelin, 90.+2 Delort - 32. Martin z pen.), Guingamp - Ajaccio 2:1 (23. Privat, 61. Briand - 35. Mangane). Bordeaux - Toulouse 1:1 (89. Crivelli - 23. Regattin), Monako - Lorient 2:3 (21. Touré, 47. Lemar - 12. Ndong, 18. Jeannot, 58. Moukandjo), St. Etienne - Nantes 2:0 (26. Bamba, 47. Beric), Marseille - Lyon 1:1 (68. Rekik - 25. Lacazette z pen.).