Paříž drží obří náskok. Díky gólu Ibrahimovice vede ligu o 21 bodů

Benjamin Stambouli z Paris St. Germain (vlevo) a Somalia z Toulouse bojují o míč. | foto: Reuters

17 2016
V žádné z nejvýznamnějších evropských lig asi nebude o titulu rozhodnuto tak brzo, jako ve Francii. Paris Saint-Germain totiž v polovině ledna vede soutěž o neuvěřitelných 21 bodů a vzhledem k současné formě se nezdá, že ještě tým z hlavního města někdo dokáže dohnat.

Na hřišti Toulouse, předposledního týmu tabulky, vystřelil hostům vítězství jejich nejslavnější hráč. Švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic se prosadil sedmnáct minut před koncem a rozhodl o tom, že jeho klub si připíše do tabulky další očekávané tři body.

Paříž ještě během jednadvaceti kol ani jednou neprohrála a je naprosto suverénní. Ztratila jen za tři remízy, takže má na druhé Monako má náskok jednadvaceti bodů.

Bez vítězství naopak zůstává beznadějně poslední Troyes. Nad Rennes přitom doma vedlo 2:0, ale ještě do poločasu hosté skóre otočili a nakonec ještě přidali jednu branku.

V dresu Bordeaux, které vyhrálo doma 1:0 nad Lille, odehrál celé utkání český reprezentant Jaroslav Plašil. O vítězství jeho týmu rozhodla 51. minuta, kdy se trefil Diabaté.

Výsledky 21. kola: Toulouse - Paris St. Germain 0:1 (73. Ibrahimovic), Ajaccio - Remeš 2:2 (2. Boutaib, 72. Djokovič - 22. a 31. De Préville), Bastia - Montpellier 1:0 (48. Ayité), Bordeaux - Lille 1:0 (51. Diabaté), Guingamp - Nantes 2:2 (3. Benezet, 24. Salibur - 64. vlastní Kerbrat, 90.+1 Sabaly), Troyes - Rennes 2:4 (7. Camus, 15. Corentin - 21. a 39. Diagne oba z pen., 28. Dembélé, 81. Grosicki), Lorient - Monako 0:2 (54. Lemar, 58. Moutinho), Caen - Marseille 1:3 (67. Rodelin - 12. Batshuayi, 60. N’Koudou, 83. Sarr), St. Etienne - Lyon 1:0 (76. Söderlund).