Plašil naskočil před poločasem a pomohl k remíze, Paříž vede o 13 bodů

MINUTA TICHA. Před zápasem Lorientu s Paris Saint-Germain hráči minutou ticha uctili památku obětí teroristických útoků z minulého pátku. | foto: Reuters

22 2015
Hodně suverénně zatím procházejí francouzskou ligu fotbalisté Paris Saint-Germain. Naposledy v sobotu porazili Lorient na jeho hřišti 2:1 a v čele ligy mají náskok 13 bodů před druhým Lyonem. Jaroslav Plašil se jako náhradník dostal do zápasu Bordeaux proti Rennes, který skončil remízou 2:2.

Plašil naskočil do hry už ve 30. minutě, kdy vystřídal Palloise. Jeho tým sice hned za minutu inkasoval, ale nakonec zápas dotáhl k remíze 2:2. Mohlo být hůř, v nastaveném čase totiž Rennes kopalo penaltu, kterou ale Sio neproměnil.

K dalšímu vítězství celkem v klidu dokráčeli hráči Paris Saint-Germain. Po půlhodině vedli hosté už 2:0 po gólech Ongendy a Matuidiho, pak sice ve druhé půli snížil Moukandjo, ale to už Lorientu nepomohlo. Po porážce je na devátém místě, zato Paříž jasně vede.

A to i díky zaváhání Lyonu, který v pátek prohrál s Nice 0:3 a pomohl tak týmu z hlavního města ještě navýšit už tak výrazný náskok v čele tabulky.

V sobotu uspělo také Monako, které se po těsné výhře nad Nantes posunulo na páté místo tabulky. Doma zvítězil i Guingamp a Montpellier, Troyes remizovalo s Lille 1:1.

Francouzská fotbalová liga - 14. kolo: Lorient - Paris St. Germain 1:2 (82. Moukandjo - 26. Ongenda, 32. Matuidi), Guingamp - Toulouse 2:0 (59. Privat, 70. Salibur), Monako - Nantes 1:0 (43. Pašalič), Montpellier - Remeš 3:1 (21. Yatabaré, 69. Camara, 84. Dabo - 12. Weber), Troyes - Lille 1:1 (70. Jean - 9. Benzia), Bastia - Ajaccio 1:2 (5. Brandao - 19. Zoua z pen., 70. Boutaib), Rennes - Bordeaux 2:2 (31. Dembélé, 75. Grosicki - 41. Crivelli, 78. Contento), St. Etienne - Marseille 0:2 (41. Batshuayi, 51. N’Koudou).