Plašil skóroval proti Monaku. PSG dal pět gólů, Marseille prohrála doma

Zlatan Ibrahimovič slaví gól do sítě Toulouse ve 13. kole franskouzské Ligue 1. | foto: Reuters

8 2015
Vládci francouzské ligy neohroženě pochodují za obhajobou titulu - po prohře v Lize mistrů fotbalisté Paris St. Germain roznesli ve 13. kole Toulouse 5:0, dvěma góly se blýskl kanonýr Zlatan Ibrahimovic. Obhájce titulu vede tabulku dál o deset bodů před Lyonem, který porazil St. Etienne díky hattricku Lacazetta 3:0. Český záložník Jaroslav Plašil pomohl Bordeaux gólem k vítězství 3:1 nad Monakem.

Marseille, jeden ze soupeřů Liberce v základní skupině Evropské ligy, podlehla Nice 0:1. Olympique poprvé po třech zápasech odešel poražen, zatímco Nice ukončilo sérii tří duelů bez plného bodového zisku.

Jediný gól zápasu padl v 16. minutě, kdy nedůrazu domácí obrany využil Germain a překonal gólmana Mandandu. Marseille si v zápase vypracovala větší šanci až v 63. minutě, Batshuayiův pokus ale brankář Hassen vytěsnil na tyč.

Trenér Marseille Míchel poslal do hry sestavu Mandanda - Manquillo (81. Zambo Anguissa), Sparagna, Rekik, Mendy - Romao, Silva (60. Isla) - Ocampos, Barrada (61. Sarr), N’Koudou - Batshuayi.

Plašil ve 48. minutě po Crivelliho pasu upravil na konečných 3:1 a vstřelil třetí gól v sezoně. Monako poprvé po šesti zápasech nebodovalo.

Lyon z posledních pěti utkání získal 13 bodů, z toho tři za vítězství nad St. Etienne. Všechny tři branky dal nejlepší střelec minulé sezony Ligue 1 Lacazette.

Výsledky 13. kola: Angers - Rennes 0:2 (4. Doucoure, 62. Fernandes), Paris St. Germain - Toulouse 5:0 (18. a 75. Ibrahimovic, 6. Di María, 66. Lucas, 78. Lavezzi), Caen - Guingamp 2:1 (62. Féret, 71. Delort - 85. Léveque), Lille - Bastia 1:1 (87. Sidibé - 73. Danic), Lorient - Troyes 4:1 (58. a 90.+2 z pen. Moukandjo, 33. Jeannot, 78. Ndong - 62. Nivet z pen.), Montpellier - Nantes 2:1 (12. Roussillon, 90. Hilton - 63. Bammou), Remeš - Ajaccio 1:2 (77. Kyei - 34. Boutaib, 71. Zoua), Marseille - Nice 0:1 (16. Germain), Bordeaux - Monako 3:1 (36. Maurice-Belay, 40. Yamberé, 48. Plašil - 23. Costa), Lyon - St. Etienne 3:0 (41., 59. a 90.+2 Lacazette).