Ibrahimovic nasázel hattrick, Monako rozhodlo v páté minutě nastavení

VÍTĚZNÉ OBJETÍ. Zlatan Ibrahimovic (vlevo) z Paris St. Germain slaví se spoluhráčem Marcem Verratim jednu ze svých tref do sítě Toulouse. Celkem se prosadil třikrát. | foto: Reuters

23 2014
Mezera mezi vedoucím Paris St. Germain a druhým Monakem bude i po 26. kole pětibodová. Pařížany spasil v Toulouse hattrick kanonýra Zlatana Ibrahimovice, vyhráli 4:2. Monako se doma s Remeší nadřelo víc, dvakrát přišlo o vedení a rozhodující gól na 3:2 dalo až v páté minutě nastavení.

Švédský kanonýr Ibrahimovic navázal na dvě trefy z úterního utkání Ligy mistrů s Leverkusenem a v této sezoně již dal 37 branek. Tabulku střelců francouzské ligy vede s 22 zásahy o devět gólů.

Ibrahimovic načal svůj střelecký účet v 32. minutě, kdy poslal z penalty míč doprostřed branky po zemi. Toulouse vyrovnalo v předposlední minutě prvního poločasu díky střele Wissama Ben Yeddera, favoritovi ale v druhé půli vrátil vedení Ezequiel Lavezzi.

Nejlepší střelci

22 gólů - Zlatan Ibrahimovic (Paris St. Germain)

13 - Alexandre Lacazette (Lyon), Edinson Cavani (Paris St. Germain)

V 69. minutě přidal Ibrahimovic třetí gól PSG, ale zápas zdramatizoval dalším úspěšným pokusem Ben Yedder. V poslední minutě odvrátila obrana Toulouse přímý kop hvědného útočníka jen rukou a Ibrahimovic zahrával další penaltu. I když jeho panenkovský pokus zhatil brankář Zacharine Boucher, dvaatřicetiletý útočník stačil míč dorazit.

Monako vedlo od osmé minuty, kdy si na roh Joaa Moutinha na první tyči naskočil hlavičkující útočník Valére Germain. Hosté se trefili zase po osmi minutách druhé půle díky zásahu Prince Oniangua. Knížecí klub poslal podruhé do vedení Jérémy Toulalan, avšak i na jeho gól odpověděl Oniangue.

V závěru pomohl nováčkovi soutěže vyloučením bek Remeše Aissa Mandi a Monaku se na poslední chvíli podařilo v nastavení vybojovat vítězství, když se trefil francouzský obránce Layvin Kurzawa.

Český obránce David Rozehnal pomohl Lille udržet čisté konto ve šlágru s šestým Lyonem. Díky domácí bezbrankové remíze má třetí Lille na svého dnešního soupeře dál pět bodů k dobru, čtvrté St. Etienne však ztrácí už jen bod.

Výsledek 26. kola: Monako - Remeš 3:2 (8. Germain, 63. Toulalan, 90.+5 Kurzawa - 53. a 71. Oniangue), Marseille - Lorient 1:0 (82. Gignac), Bastia - St. Etienne 0:2 (33. Brandao, 90. vlastní Harek), Bordeaux - Evian 2:1 (52. Faubert, 81. Saivet - 73. Berigaud), Guingamp - Nice 1:0 (90.+3 Yatabare), Montpellier - Ajaccio 2:0 (55. Mounier, 90.+3 Cabella), Valenciennes - Sochaux 2:2 (51. a 86. z pen. Waris - 54. Corchia, 88. Marange), Toulouse - Paris St. Germain 2:4 (44. a 72. Ben Yedder - 32. z pen., 69. a 89. Ibrahimovic, 56. Lavezzi), Nantes - Rennes 0:3 (16. Ntep, 63. Konradsen, 90. Toivonen), Lille - Lyon 0:0.