Čtyři góly do poločasu. Útočník Cavani z Paříže vyučoval hráče Caen

GALASHOW. Edinson Cavani z Paříže nadělil v prvním poločase čtyři góly domácímu Caen. | foto: Reuters

18 2016
Mimořádný střelecký kousek se povedl Édinsonovi Cavanimu. Útočník pařížského St. Germain pokořil obranu Caen čtyřmi góly ještě v prvním poločase. Úspěšný kanonýr pak vystřídal a obhájce titulu nakonec vyhrál 6:0. Francouzskou ligu vede po neúplném pátém kole Monako, které nastřílelo tři branky Rennes.

Svěřenci nového kouče Unaie Emeryho se dočkali výhry po třech zápasech. V předchozích dvou duelech v domácí soutěži podlehli v Monaku a remizovali doma se St. Etienne.

V úterý na úvod Ligy mistrů hráli 1:1 s Arsenalem, proti kterému Cavani skóroval už v první minutě, ale v dalším průběhu několik velkých šancí neproměnil. Proti Caen si spravil chuť a má po pěti kolech Ligue 1 na kontě pět gólů.

Na prvním místě tabulky jsou ovšem fotbalisté Monaka. Ti počtvrté v řadě zvítězili, do sítě Rennes nastříleli doma tři branky. Trefili se Falcao a v závěru dvakrát Lemar.

Jediný český zástupce ve francouzské lize Jaroslav Plašil odehrál celý zápas za Bordeaux, které doma prohrálo s Angers 0:1.

Na druhé příčce za Monakem se díky remíze 1:1 z Montpellieru udrželi fotbalisté Nice, za něž tentokrát nenastoupil italský útočník Mario Balotelli. Trenér ho kvůli nedostatečné fyzické kondici raději šetřil.

Francouzská liga - výsledky 5. kola: Caen - Paříž St. Germain 0:6 (12., 23. z pen., 38. a 45.+1 Cavani, 67. Lucas, 78. Augustin), Monako - Rennes 3:0 (42. Falcao, 90. a 90+2. Lemar), Dijon - Méty 0:0, Lorient - Lille 1:0 (76. Moukandjo z pen.), Nancy - Nantes 1:1 (72. Puyo - 66. Stepinski), Toulouse - Guingamp 2:1 (63. Braithwaite z pen., 65. Durmaz - 54. Briand z pen.), Montpellier - Nice 1:1 (67. Budibúz z pen. - 85. Belhanda), St. Etienne - Bastia 1:0 (90.+5 Hamouma z pen.), Marseille - Lyon 0:0.