Marseille poslala čtyřgólový vzkaz Liberci: Pozor, jsme ve formě

Marseille se raduje z gólu. Vpravo autor branky Michy Batshuayi. | foto: Reuters

13 2015
Fotbalisté Marseille porazili v 5. kole francouzské ligy Bastii 4:1, a vyslali tím vzkaz Liberci: „Dejte si na nás v Evropské lize pozor.“ Poprvé ztratila body Paříž St. Germain, která doma remizovala s Bordeaux.

Marseille je ve skupině Evropské ligy společně s Libercem. Bastii porazila 4:1. Alespoň trochu napravila nepovedený vstup do sezony, když si připsala teprve druhé vítězství.

Proti Bastii se do vedení dostala už po patnácti minutách, kdy se prosadil levý obránce Mendy. O svém vítězství Olympique definitivně rozhodl po přestávce, dvakrát se trefil Alessandrini, čtvrtý gól přidal Batshuayi. Hostům se podařilo zásluhou Brandaa pouze snížit.

Marseille hrálo v této sestavě: Mandanda - Manquillo, N’Koulou, Rekik, Mendy - Silva, Diarra, Barrada (71. Romao) - Alessandrini, Batshuayi (74. De Ceglie), Cabella (65. Ocampos).

Za Paříž St. Germain se dvakrát trefil útočník Cavani, byť to nakonec na vítězství nestačilo. Poprvé prosadil ve 27. minutě, kdy potrestal chybu gólmana hostů. Jenže takřka vzápětí ukončil neprůstřelnost obrany Paris St. Germain v sezoně Saivet. Nerozhodný stav vydržel pouhé tři minuty, tentokrát se Cavani trefil z přímého kopu.

Když v 77. minutě dostal Saivet po druhé žluté kartě červenou, vypadalo to, že si Paris St. Germain, který nastoupil bez odpočívajícího Ibrahimovice, dojde pro páté vítězství za sebou. Jenže o dvě minuty později vyrovnal Chazri a hosté remízu i v oslabení udrželi.

Výsledky 5. kola: Paris St. Germain - Bordeaux 2:2 (27. a 34. Cavani - 31. Saivet, 79. Chazri), Lyon - Lille 0:0, Lorient - Angers 3:1 (46. Jouffre, 73. Waris, 90.+2 Jeannot - 33. Saiss), Montpellier - St. Etienne 1:2 (90.+3 Marveaux - 25. Sall, 59. Roux), Nice - Guingamp 0:1 (76. Sankhare), Toulouse - Remeš 2:2 (28. Kana-Biyik, 30. Braithwaite - 56. Siebatcheu, 80. Bulot), Troyes - Caen 1:3 (90.+1 Othon - 21. Féret, 38. Ben Yousseff, 63. Bessat), Ajaccio - Monako 0:1 (17. Fabinho z pen.), Nantes - Rennes 0:2 (67. N’Tep, 89. Sio), Marseille - Bastia 4:1 (46. a 66. Alessandrini, 15. Mendy, 70. Batshuayi - 78. Brandao).