Monako vede ligu o tři body před PSG, Pokorný byl u výhry Montpellieru

Fotbalisté Monaka se radují z trefy Falcaa na hřišti Angers. | foto: Reuters

9 2017
Kolumbijský střelec Radamel Falcao zařídil gólem vítězství Monaka na hřišti Angers a knížecí klub vede francouzskou fotbalovou ligu po 32. kole o tři body. Zahráli si také oba Češi - Lukáš Pokorný celý zápas při výhře Montpellieru nad Caen, Jaroslav Plašil z Bordeaux střídal v závěru.

Běžela 61. minuta, když Falcao po zpětné přihrávce pohodlně překonal gólmana a nasměroval tak Monako k páté ligové výhře v řadě. Lídr tabulky navíc neprohrál už 13 duelů v Ligue 1 po sobě.

Druhá je se ztrátou tří bodů Paříž, která porazila Guingamp vysoko 4:0. Všechny góly padly až po změně stran, útočník Edinson Cavani dal dva a na jeden přihrál. Už v pátek hrálo třetí Nice a díky dvěma trefám Maria Balotelliho zvítězilo nad Lille 2:1.

K sedmému utkání ve francouzské nejvyšší soutěži nastoupil obránce Lukáš Pokorný - a na jeho konci slavil na hřišti Caen výhru 2:0. Bývalý kapitán Liberce hrál podruhé v řadě v základu a celkově podruhé pomohl Montpellieru k čistému kontu.

Záložník Jaroslav Plašil v posledních týdnech převážně střídá, což platilo i ve vítězném zápase Bordeaux proti Métám. Exreprezentační středopolař naskočil v 79. minutě za Valentina Vadu, který se na podílel na všech třech brankách domácích - dvě dal a na jednu přihrál.

Výsledky 32. kola: Lille - Nice 1:2 (14. Amadou - 17. a 44. Balotelli), Angers - Monako 0:1 (61. Falcao), Bordeaux - Mety 3:0 (49. z pen. a 51. Vada, 13. Malcom), Caen - Montpellier 0:2 (49. Sességnon, 88. Ikone), Dijon - Bastia 1:2 (29. Lees Melou - 17. Crivelli, 58. Cahuzac), Lyon - Lorient 1:4 (28. Tolisso - 74. a 81. Moukandjo, 42. Waris, 49. Marveaux), Nancy - Rennes 3:0 (50. a 64. Dia, 10. Dalé), Toulouse - Marseille 0:0, St. Etienne - Nantes 1:1 (70. Corgnet - 15. Nakoulma), Paris St. Germain - Guingamp 4:0 (60. a 71. Cavani, 56. Di María, 90. Matuidi).